Нд. Лип 14th, 2024

Депутат Олег Панібратенко, обраний від ВО «Батьківщина», як депутат 2 виборчого округ, презентував звіт про депутатську діяльність. Звіт відбувся на майданчику Олександрійського міського музейного центру. Разом із депутатом звітували про свою роботу його помічники Віктор Голобородько та Олександр Цісаренко.

Звіт є першим звітом серед депутатів Олександрійської міської ради VIII скликання. Він підсумовує роботу за невеликий проміжок часу 2020 року, коли почалась каденція депутатів цього скликання, та за весь 2021 рік.

Звіт зібрав представників громадських організацій міста, які підтримують екологію, спорт, культурний та інституційний розвиток громадянського суспільства. Також брали участь у звіті виборці міста.

На звіті була присутня секретар Олександрійської міської ради Вікторія Косяк, яка дала свою оцінку роботі із депутатом і його командою. Вона підкреслила важливість роботи над новим Статутом Олександрійської територіальної громади та закликала до співпраці у завершенні роботи над цим стратегічним документом. Зокрема щодо ухвалення рішення про затвердження положень щодо реалізації окремих демократичних процедур, передбачених Статутом Олександрійської міської територіальної громади.

Виборці задавали питання, уточнення. Як наказ виборців пролунала думка про необхідність розвитку патріотичного руху в місті, особливо серед дітей та молоді. А також щодо розвитку економічної спроможності громади. Піднімались питання фінансування жителів та бюджетом медичних закладів міста.

Як зазначалось на звіті, робота депутата міської ради є спроба створити візію подальших дій, а не тільки перейматись поточним вирішенням проблем виборців. Створення передумов зрушень у громаді, що скоротять кількість проблем в соціальному, економічному, культурному середовищі — це і є головна мета діяльності депутата. Олег Панібратенко подякував всім за участь у роботі, підтримку та сприяння. Він підкреслив, що була тісна і ефективна взаємодія із Олександрійським міським головою Сергієм Кузьменком. Налагоджена ефективна співпраця із першим заступником міського голови Юрієм Гугленком. А також із заступниками мера — Іриною Чемерис, Юрієм Шкляруком, начальниками управлінь та відділів.

Є чимало однодумців та тих, хто підтримує у депутатському корпусі, хто поділяє цінності, які реалізуються для реалізації стратегічних рішень та в поточній, щоденній діяльності.

Повний текст звіту читайте нижче:

Звіт депутата Олександрійської міської ради Олега Панібратенка за 2021 рік

Олег Панібратенко, депутат Олександрійської міської ради, отримав повноваження наприкінці 2020 року. До цього часу він жодного разу не обіймав депутатську посаду. І більша частина його життя — служба у правоохоронних органах, громадська та профспілкова діяльність. А сьогодні — активна підтримка інновацій та спроби створити якісно новий підхід до культурного середовища міста. Він обрав одну із найскладніших ділянок роботи в міській раді — комісію із законності. Тут навіть теоретично неможливо отримати жодних преференцій. Це — складна робота із документами, спроба схилити рішення ради на бік виключно законності та справедливості. Адже без неї, без справедливості, діяти не можна ніяк. Чи ти депутат, чи ти просто громадянин без статусу.

«Олександрійці покладають великі надії на нове скликання міської ради. У складні часи почалась робота нашого депутатського корпусу. Ми живемо у часи кризи, пов’язаної із коронавірусною хворобою, складних децентралізаційних змін та непростої внутрішньополітичної та зовнішньополітичної реальності. І наша головна мета за таких обставин — зберегти, а за можливості поліпшити ті надбання, які у нас є. Реформи на користь теж мають бути. Розумні, можливо обережні, але водночас сміливі і безкомпромісні. Якщо ці реформи і зміни — по закону і для простих людей», — вважає депутат міськради

Депутат допомагає у вирішенні поточних питань людей. Але водночас основні зусилля спрямовує на стратегічні проєкти. Так і має розвиватись місто і вся громада: жити і діяти сьогодні, але завжди планувати майбутнє. Мають реалізовуватись проєкти, без яких місто просто припинить своє існування як потужна громада і з культурною, економічною та соціальною силою.

Про що звіт?

Нагадаємо, що звіт депутата місцевої ради повинен містити:

 • відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано
 • про його роботу у виборчому окрузі
 • про прийняті радою та її органами рішення
 • про хід їх виконання
 • про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів
 • про особисту участь в організації виконання доручень виборців свого виборчого округу.

Відзвітуємо за кожну позицію.

Про діяльність депутата у раді та в її органах, до яких його обрано

Слово «депутат» викликає декілька образів. Дуже поширений: чиновник, що має персональний кабінет у мерії. Він туди приходить щоб роздавати гроші і призначати начальників. І звісно у нього дуже багато людей, що на нього працюють. Реальність — зовсім інша. Хоча один із фрагментів отого образу відповідає дійсності: депутат має реальну владу і вплив на ситуацію в місті, але:

 • разом із командою, яка підтримує і допомагає;
 • підсилюючи свої дії експертними думками спеціалістів у галузях чи конкретних питаннях;
 • використовуючи механізм звернень та запитів, формування пропозицій до проєктів рішень;
 • у взаємодії із міським головою, виконкомом та спеціалістами виконавчої влади.

Саме ці механізми депутат і використовував для виконання поставлених перед ним завдань виборцями та на реалізацію програми дій партії, що висунула його депутатом та від якої він отримав мандат довіри.

О.Панібратенко обраний до комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту.

За рішенням сесії О.Панібратенко обраний головою комісії, що є відповідальною за ухвалення важливих рішень та у компетенції якої питання підготовки висновків та рекомендацій, пов’язаних із здійсненням контролю за виконанням рішень ради, виконавчого комітету ради в частині реалізації повноважень, зазначених у ст.ст. 36, 37, 38, 381, 39, 591 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Це повноваження ради з питань:

 • галузі оборонної роботи
 • вирішення питань адміністративно-територіального устрою
 • забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
 • у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги
 • щодо відзначення державними нагородами України
 • врегулювання питань, пов’язаних із конфліктом інтересів

Також комісія надає висновки та рекомендації з питань:

 • внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади, Регламенту міської ради;
 • гласності роботи міської ради та її виконавчих органів;
 • перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міської територіальної громади;
 • внесення змін до Положення про постійні комісії;
 • підготовки співдоповідей щодо звітів постійних комісій, звітів депутатів про роботу в раді та з виборцями;
 • дострокового припинення повноважень міського голови, депутатів ради відповідно до чинного законодавства;
 • пов’язаних із забезпеченням гарантій депутатської діяльності;
 • підготовки звітів про присутність депутатів ради на засіданнях ради та постійних комісій;
 • забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян міської територіальної громади;
 • діяльності правоохоронних органів;
 • боротьби зі злочинністю та профілактики злочинності;
 • оборонної та мобілізаційної роботи;
 • з інших питань, які відносяться до компетенції постійної комісії.

Комісія також координує діяльність органів місцевого самоврядування та старостинських округів, пов’язаною із:

 • змінами адміністративно-територіального устрою в межах та порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами;
 • створенням та функціонуванням органів місцевого самоврядування та самоорганізації населення, наділенням їх частиною фінансових, майнових та компетентних прав ради;
 • вступом ради до всеукраїнських та міжнародних асоціацій і наступною діяльністю в них.

Постійна комісія здійснює контроль за дотриманням міським головою, секретарем ради, депутатами ради та посадовими особами виконавчих органів ради:

 • вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад»;
 • Регламенту міської ради та депутатської етики;
 • принципів гласності та відкритості в роботі ради та її виконавчих органів.

За дорученням ради, міського голови, секретаря ради або за власною ініціативою постійна комісія взаємодіє та вивчає діяльність виконавчих органів ради, підпорядкованих та підзвітних раді.

Комісія надає міському голові, секретарю та депутатам ради консультації та роз’яснення щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками.

Важлива функція роботи комісії і її голови уважне вивчення рішень ради щодо перевірки їх на відповідність законодавству. Та відповідно, комісія попередньо розглядає проекти рішень ради щодо скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням ради, прийнятим у межах її повноважень.

Не менш важлива частина роботи комісії: заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

Комісія координує дії з іншими органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, громадськими та політичними організаціями.

Всі ці функції комісії виконувались у повному обсязі. Тепер детальніше про участь депутата у пленарній діяльності ради та у роботі комісії.

За звітний період, станом на 8 грудня 2021 року, комісія:

 • провела 26 засідань;
 • розглянуто 359 питань, з яких — 338 проєктів рішень, 99 питання – профільні, тобто ті, які розглядаються виключно через погодження комісії та за її ініціювання.

Депутат О.Панібратенко брав участь у 25 засіданнях, як її голова, та організовував роботу комісії.

Із 14 проведених, станом на грудень 2021 року сесій, депутат взяв участь у дванадцяти сесіях. На одній сесії депутат перебував на лікарняному, а на ще одній не зміг перебувати через заплановане відрядження.

Станом на 8 грудня 2021 року, кількість поданих запитів депутатом – 19. За активністю подання таких документів  – третя позиція у депутатському корпусі міської ради.

Таким чином депутат виконував всі покладені на нього зобов’язання виборцями та постійно підтримував зв’язок із громадою міста, лідерами думок, колегами по депутатському корпусу, представниками виконавчої влади, для ефективного розв’язання поточних проблем міста, та прийняття актуальних рішень.

Про роботу у виборчому окрузі

Олег Панібратенко — депутат Олександрійської міської ради, якого обрано 25 жовтня 2020 року від Кіровоградської обласної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» у територіальному виборчому окрузі № 2.

Треба зазначити, що обрання від конкретного округу сьогодні мало впливає на реалізацію повноважень і закріплення їх, оскільки реально обрання депутатів відбувається за партійним списком із закріпленням за певною територією. Тому і звернення та відповідні проєкти реалізуються для виборців всієї громади не позначаючи межі округів, що є на практиці дуже умовними.

Всі статистичні данні про роботу комісії ми узагальнюємо станом на вересень 2021 року з часу початку роботи депутатського корпусу VIII скликання — грудень 2020 року.

Олег Панібратенко ввійшов до фракції у міській раді ВО «Батьківщина», тобто від партії, від якої його і обирали до міської ради. Депутат постійно підтримує зв’язок із партійною організацією та її структурним підрозділом в місті, керівництвом фракції.

Депутат проводить постійно прийом виборців, де розглядаються різноманітні питання, що в основному пов’язані з вирішенням комунальних проблем, наданням первинної юридичної допомоги, субсидій, матеріальної допомоги, щодо поділу майна, питання надання правової консультації щодо позбавлення батьківських прав та інше.

Прийом виборців проводиться регулярно, кожної середи щомісяця на офісі партійної місцевої організації ВО «Батьківщина» за адресою вулиця Бульварна, 1.

Про прийняті радою та її органами рішення

Олег Панібратенко бере активну участь у житті міста та громади, роботі, що спрямована на вирішення проблемних питань міста. Головний напрямок роботи — діяльність, що спрямована на трансформування культурного середовища міста, забезпечення розвитку єдності громадянського суспільства, формування передумов для реформування галузей і забезпечення законності.

Забезпечити вирішення цих питань депутат може у взаємодії із фракцією, яка є політичною силою що його підтримує та у взаємодії із депутатською більшістю, Олександрійським міським головою, який задає вектор реалізації політичних, організаційних та господарських, економічних рішень.

За звітній період, міською радою VIII скликання проведено 14 сесій міської ради, де внесено на розгляд сесії 353 питань, прийнято 340 рішень, опрацьовано і підтримано 218 депутатських звернень та запитів. Всі актуальні питання життєдіяльності міста віддзеркалені у роботі міської ради. Засідання сесії відбувається відкрито і гласно, із залученням участі в них спеціалісті і експертів, представників громади, які мають альтернативну думку з вирішення питання, та які отримують можливість зазначити її, переконувати у підтримці альтернативних пропозицій.

Під час роботи сесії неухильно дотримується важливий принцип голосування згідно із нормами Регламенту за альтернативні проєкти рішень, врахування позицій комісій та особистих думок депутатів. В цьому можна переконатись переглядаючи онлайн-трансляції пленарних засідань сесій міської ради, а також протоколи засідань як комісій, так і сесійних засідань ради які є регулярними та оприлюднюються на сайті міської ради.

Про хід виконання прийнятих радою та її органами, рішень

Детальний звіт про виконання прийнятих радою рішень в контролі виконанні яких бере участь депутат, міститься у рішенні міської ради «Про виконання та зняття з контролю рішень міської ради 7, 8 скликань».

Всі поточні питання, які відповідно до рішень ради знаходяться на контролі відповідної комісії, участь у роботі якої та організацією роботи якої переймається депутат міської ради О.Панібратенко або відпрацьовуються у робочому режимі, або заплановані до відпрацювання.

Зокрема, «Про затвердження Порядку використання коштів міського бюджету для надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію проектів та заходів, забезпечення виконання завдань їх статутної діяльності», «Про проведення звітів депутатів Олександрійської міської ради восьмого скликання перед виборцями», та інші.

Регулярно на засіданні комісії розглядаються поточні питання, пов’язані із діяльністю комісії та на реагування звернень громадян.

Про особисту участь в обговоренні, прийнятті та

в організації виконання рішень ради, її органів

О.Панібратенко бере особисту участь у реалізації виконання рішень ради та її органів, є активним і дієвим у громадсько-політичному житті міста.

Статут територіальної громади

Відновлення демократичних засад управління містом та створення юридичних передумов до єднання новоутвореної громади неможливе без ухвалення Статуту територіальної громади. О.Панібратенко на звернення громадських інституцій ініціював разом із громадськими організаціями міста створення робочої групи з формування нового тексту Статуту Олександрійської міської територіальної громади. У склад робочої групи увійшли члени комісії з законності, яку очолює О.Панбіратенко. Він та його помічник також увійшли до складу робочої групи. Значну частину роботи із написання нового тексту взяв на себе депутат та його помічник. Текст статуту отримав схвальні відгуки і після багатомісячної роботи ухвалений як чинний міською радою.

Він є зареєстрований у територіальному підрозділі Міністерства юстиції та є передумовою для ухвалення нових рішень ради, подання документів для отримання грантової та державної підтримки. Статут вперше:

 • закріпив україно-центричність громади та громадянського суспільства Олександрії;
 • вказав на дієві механізми реалізації місцевих ініціатив, громадських слухань, консультацій, участі громадян в управлінні містом;
 • вперше визначено систему звітування депутатів та міського голови;
 • формування бюджету участі та інших прогресивних форм взаємодії суспільства та влади.

Представники 15 громадських організацій міста обговорили текст нового головного юридичного документу громади — Статуту територіальної громади на базі очолюваного депутатам громадського простору «КУБ». Текст Статуту презентувала лідерам громадських об’єднань та організацій секретар Олександрійської міської ради, голова робочої групи із розробки Статуту тергромади Вікторія Косяк. Під час зустрічі пролунали пропозиції та вцілому учасники обговорення підтримали проект статуту

Новий статут розроблено та ініційовано для прийняття за сприяння Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка та секретаря Олександрійської міської ради Вікторії Косяк.

Народна дипломатія, міжнародні зв’язки, зв’язки між громадами

Розвиток інвестицій та створення дружніх і ефективних у спільних проєктах зв’язків, реалізовано завдяки створенню дієвого майданчика спілкування із «Інститутом розвитку Кременчука», участі у ІІ регіональному бізнес-форум «УРБАН#БІЗНЕС#ФЕСТ» Олександрійського міського голови та олександрійської делегації, проведення декількох робочих зустрічей із представниками кременчуцької виконавчої влади, які поділились досвідом та запропонували шляхи співпраці та налагодження взаємовигідних економічних та культурних зв’язків.

25 серпня депутат міської ради, керівник громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ. Культура. Урабністика. Бізнес» Олег Панібратенко взяв участь у заході з обміну досвідом та налагодження співпраці між громадами міста Олександрії та Кременчука.

Олег Панібратенко, як комунікатор та ініціатор розвитку міжнародних зв’язків міської громади, запропонував та за підтримки міської ради і міського голови, зорганізував із колегами із «Інституту розвитку Кременчука» візит до міста Олександрії Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької республіки в Україні Марека Шафіна.

В продовження міжнародного обміну та встановлення дружніх зав’язків, депутат передав подаровані олександрійцям книги від індонезійського посла. Книги передані напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.

Також депутат міської ради став ініціатором створення горизонтальних зав’язків із культурними інституціями Олександрійського громадського простору та Попельнастівської територіальної громади.

Завершенням багатомісячних консультацій та розгляду різних варіантів співпраці стало підписання 19 грудня лідерами дев’яти громадських організацій трьох міст Меморандум про створення Коаліції громадських організацій “СПІВПРАЦЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ МІСТ”. До складу Коаліції увійшли громадські організації: “Ліга підприємців Олександрії”, “Сучасні громадські ініціативи” (м. Олександрія), “Бюро аналізу суспільних змін” (м. Світловодськ), “Феміда” (м. Кременчук), АСМБР (Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, м. Кременчук), “АМСБ” (Асоціація малого та середнього бізнесу, м. Світловодськ), “Олександрійський громадський простір “КУБ”, (м. Олександрія).

Загальні збори обрали Координаційну раду коаліції та трьох координаторів (по одному від кожного міста). Одним із координаторів обрано депутата Олександрійської міської ради, голову ГС «КУБ» Олега Панібратенка.

Як зазначено у підписаному меморандумі, громадські організації трьох міст об’єдналися з метою:

 • сприяти розвитку міст;
 • вивчати та сприяти впровадженню в своїх містах новітніх досягнень у сфері місцевого самоврядування, розвитку міст;
 • обмінюватись найкращими практиками в цій сфері з іноземними партнерами, містами-побратимами.

Створення Олександрійського громадського простору КУБ

Як вже зазначалось, масштабним проєктом з єднання громади та трансформації культурного простору стало створення «Олександрійського громадського простору КУБ «Культура. Урбаністика. Бізнес». Цю громадську заснували дві громадські інститутці — ГО «Сучасні громадські ініціативи» та ГО «Ліга підприємців Олександрії». Очолив громадську спілку «КУБ» Олег Панібратенко. Саме ця інституція виступила організатором цікавих івентів та центром єднання інтелектуальних проєктів, створення туристично-рекреаційних проєктів у громаді.

ГС «КУБ» ініціювала і реалізувала туристично-рекреаційно-краєзнавчий маршрут «Енергетичні місця Олександрії — Березівки — Приютівки», краєзнавчий маршрут «Мандрівка вулицею башт до Олександрійського театру» та краєзнавчий маршрут «300 років за 300 секунд».

У підсумку, актив КУБу презентував свої практичні напрацювання на III Міжрегіональній науково-практичній конференції «Розвиток туризму та розробка нових туристично-краєзнавчих маршрутів в територіальних громадах», де отримала схвальний відгук та нові пропозиції співпраці на рівні зв’язків між ОТГ та конкретними населеними пунктами. Конференція зібрала представників громад нового Олександрійського району та тергромад інших районів Кіровоградщини. Зокрема, місто Кропивницький, Олександрія, Знам’янка, Приютівська, Великоандрусівська, Компаніївська, Новопразька тергромади. Ініціатором та ідейним натхненником проведення конференції, що має вже десятилітню історію, є голова Олександрійського відділу Українського географічного товариства Леонід Балацький. Під час конференції, помічник депутата О.Панібратенка, співзасновник ГС «КУБ» В.Голобородько акцентував увагу на тому як працюють нові туристичні маршрути, що охоплюють міську та навколишні громади. І як завдяки цим маршрутам створено спробу змінити світоглядні уявлення про громаду, складаються передумов формування безконфліктного середовища минулого-сьогодення-майбутнього.

Активна діяльність КУБу у туристичному та рекреаційному сегменті стала відома не тільки у межах громади, де кількість відвідувачів заходів сягнула півтисячі, але і за її межами. «Клуб мандрівників «Дніпро» відвідав Олександрію та здійснив тривалий маршрут — 52 км подорожі по найцікавішім локаціям Олександрійської та навколишніх громад.

Також на майданчику, створеному ГС «КУБ» відбулась Всеукраїнська літня антикознавча школа, яка зібрала експертів у антикознавстві з різних куточків України.

Депутат міської ради О.Панібратенко став ініціатором першої робочої наради з розвитку туризму де запропоновані для реалізації мультикультурні туристичні mix-маршрути. Олександрію пропонують показати у зрізі трьох етносів, що створювали місто. На зустрічі також були обговорені практичні напрацювання щодо розміщення туристів, взаємодії креативної індустрії міста із туристично-рекреаційними закладами та ініціативами. За результатом зустрічі стала дієва підтримка одразу декількома приватними підприємцями туристичного та рекреаційного напрямку діяльності в місті.

Актив ГС «КУБ», керівником якої є депутат О.Панібратенко та за безпосередньої підтримки депутата міськради провів тренінг для олександрійській молоді з розвитку соціально — комунікативних навичок.

Беручи участь у житті міста депутат та громадський актив міста організували та провели тематичний квест до Дня Незалежності під девізом Scientia potestas est («Знання — є сила»).

Питання внутрішньо переміщених осіб

Депутат міської ради підтримав проведення за спільної участі із громадським сектором міста та міською владою першого в місті «круглого столу» з проблем внутрішньопереміщених осіб. На ньому громадська організація «Центр громадської активності «Перемога» звітувала про свою п’ятирічну роботу. А представники громадських організацій, що опікуються проблемами внутрішньопереміщених осіб в Олександрії, Світловодську та Кропивницькому шукали спільне вирішення проблем цієї категорії громадян. За результатом заходу, міська влада ухвалила рішення про створення спеціальної робочої групи, яка відтепер почала виконувати місію комунікатора між цією соціальною групою жителів міста та владою і громадським сектором.

За наслідком взаємодії громадського сектору, представник громадського простору «КУБ», помічник депутата О.Панібратенка, В. Голобородько взяв участь у програмі телевізійного каналу UA: Кропивницький «Радомайдан», яка розповідала про проблеми внутрішнопереміщених осіб. Та підводила підсумок у проведенні діяльності із вирішення проблем цієї категорії громадян.

Підтримка молодіжного руху

Депутат активно підтримував та сприяв розвитку молодіжного руху, залученню молоді до активного, суспільно-корисного способу життя. Один із таких проєктів — підтримка квест-заходу «Alexandria quest», що охопив цікаві локації міста, які можна відвідати після того, як розгадати цікаві загадки у різноманітній формі. А переможці отримали солодкі призи. Загадки, які були заховані у QR-код. Переможці квесту, в якому можна було брати участь індивідуально та командою. Захід організований за підтримки Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка, Олександрійської міської ради, Олександрійського громадського простору «КУБ», інформаційного агентства «Новий Громадянин» та громадської організації «Зелений світ», активу олександрійської молоді.

Депутат міської ради активно долучився до реалізації цікавої та насиченої програми проведення Дня молоді в місті Олександрії. Подяки за активну та дієву участь вручено представникам громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» (керівник, депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко), громадської організації «Ліга підприємців Олександрії» (керівник ГО, заступник голови Громадської Ради Богдан Мартищенко), громадської організації «Зелений світ» (керівник Станіслав Сітніцький), психолог Наталія Юденко (громадська організація «Сучасні громадські ініціативи»).

Підтримка інформаційної діяльності, ЗМІ

Завдяки співпраці депутата міської ради О.Панібратенка та його помічників і колег по громадській роботі, за участі інформаційного агентства «Новий громадянин» створено контент-майданчик для ініціатив третього сектору Олександрійської громади. Відео та інтернет-контент публікувався у місцевих ЗМІ та давав поштовх для розвитку громадянського суспільства.

Депутат підтримує діяльність та створення інформаційної продукції єдиному, діючому в місті інформаційному агентству із всеукраїнською сферою розповсюдження «Новий Громадянин». Агентство створює відеоконтент, підтримує аналітичні та журналістські розслідування із актуальних питань.

Інтелектуальні та культурні просвітницькі івенти

Розвиток міста не може відбуватись без існування ідеї, головної мети, яка рухає всіх. Для олександрійської громади необхідно обрати таку ідею, яка є зрозумілою для кожного і сприятиме одночасно економічному та соціальному розвитку міста. У лютому відбулась засновницька зустріч де проголошено про створення в місті громадського простору (міського хабу) громадських, комерційних та культурних ініціатив. Також хаб стає епіцентром підтримки та розвитку інших ініціатив, що підсилюватимуть важливі для міста напрямки розвитку. Мета проекту – створення самодостатнього, стійкого та різноманітного громадського простору в Олександрійській громаді, розвиток економічних ідей (стартапів), трансформація суспільства у напрямку демократії, подолання патерналізму держави над громадянами, посилення ролі культури в житті міста. Засновниками цієї ідеї виступили депутат Олександрійської міської ради О.Панібратенко та його колеги по громадянському сектору, помічники депутата міської ради і один із найважливіших експертів у цій справі, Андрій Мельник, засновник Cowo.guru (Київ), спільноти мислячих людей, співзасновник компанії «Профпереклад» разом із представниками академічної спільноти Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського — кандидатом юридичних наук Валерієм Шаповалом та кандидатом психологічних наук Ольгою Літвіновою.

Офіційна презентація офісу та початку роботи Олександрійського громадського простору «КУБ Культура. Урбаністика. Бізнес» керівником якого обрано депутата міськради О.Панібратенка, відбулась у квітні 2021 року. Яскравими продовженням запрошення провідників ідей культурної трансформації суспільства стала проведена ГС «КУБ» зустріч із Павлом Гайдаєм, підприємцем, інвестором, власником CEO-компанії «Avtologistika» та засновником культурної інституції «Міжвухами», випускника Стенфордської вищої школи бізнесу. Цю зустріч організував та провів в місті для представників громади депутат міської ради О.Панібратенко разом із колегами, що підтримують діяльність депутата у громадському секторі.

16 грудня в Палаці урочистих подій відбулася фінальна публічна лекція у рамках дводенного заходу під назвою «Розкриття культурного коду Олександрійської громади: пошук об’єднавчих символів, ідей та постатей для єднання та формування цілісного світогляду». Організатором виступив «Олександрійський громадський простір КУБ «Культура. Урбаністика. Бізнес». Підтримку надала Олександрійська міська рада. А активним учасником став депутат міської ради О.Панібратенко та запрошені до міста гості — Олександр Філоненко, український філософ, доктор філософських наук, доцент Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна, академік Амброзіанської академії (Мілан, Італія), богослов та автор книг, Андрій Мельник, засновник Cowo.guru (Київ), спільноти мислячих людей, співзасновник компанії «Профпереклад», ініціатор проєктів з трансформації громадянського суспільства у різних регіонах України, Інесса Кравченко, кандидат філософських наук і видавчиня журналу «Колесо життя».

http://olexrada.gov.ua/news/rozkryttya-kulturnogo-kodu-cherez-postat-dmytra-chyzhevskogo.html

Депутат активно брав участь у проектах, що пов’язані із перезавантаженням культурного середовища міста, створення нових потенційних можливостей для розвитку культурних інституцій міста. Один із таких заходів — проведення прозорих та відкритих конкурсів на посади двох ключових для культури міста закладів — Олександрійського міського музейного центру та КЗ «Олександрійський театр». У результаті конкурсів із публічним представленням проєктів стратегій розвитку, перемогу здобула рекомендована громадським активом співробітник музею, Тетяна Отченашко. До думки, яку висловив помічник депутата та очільник ГО «Сучасні громадські ініціативи» Віктор Голобородько, долучилась також Кіровоградська Обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Завдяки активізації роботи музейного сектору міста, ця інституція поступово почала відігравати іншу, вагомішу та значущо роль у створенні та поширенні інформації про минуле міста. На базі закладу проведено першу засновницьку зустріч з написання та апробації курсу «Історія рідного краю» у міських навчальних закладах. Його планується запровадити у наступному навчальному році у класах середньої та старшої школи міста, закладах передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, а також для роботи із закладами, які пропонують освіту для дорослих. Обговорюється питання щодо опрацювання вчителями елементів з цього курсу для інтеграції їх у різні навчальні дисципліни. На цій зустрічі помічник депутата міської ради О.Панібратенка передав безкоштовно музею комплект методичної літератури з найновішим поглядом на те що таке є краєзнавство та як формувати сучасний історико-краєзнавчий наратив. Відповідний захід відбувся за сприяння Національної спілки краєзнавців України.

Про особисту участь в організації виконання доручень виборців свого виборчого округу

Депутат постійно на зв’язку із виборцями та розглядає всі можливості для надання їм практичної допомоги, вирішення питань завдяки трьом напрямкам співпраці та взаємодії:

 • надання допомоги у межах «депутатського фонду», тобто коштів, що надаються на допомогу жителям міста у складних життєвих обставинах;
 • на складення та надання депутатських запитів і звернень;
 • на спрямування діяльності виконавчих органів ради та інших установ і організацій із вирішення поточних питань та проблем життєдіяльності міста.

Оцінити цю поточну діяльність можна хоча б за такими показниками надання матеріальної допомоги:

 • надано матеріальну допомогу 18 жителям тергромади;
 • загальна сума наданої допомоги – 30 тисяч гривен;

Необхідно зазначити, що проводиться формальна та неформальна діяльність, спрямована на вирішення поточних питань виборців.

«Наша робота, а я вважаю що це підсумок роботи всієї команди — громадськості, моїх помічників, всіх, хто йде поруч зі мною на шляху виконання депутатських повноважень — продовжиться у наступному році з тією ж енергією та тими ж позитивними наслідками. У 2021 році ми намагатимемось перевтілити наші теоретичні напрацювання у практичну площину — площину реалізації ідей та задумів. Це стосуватиметься тієї ж культурної трансформації громади, так і розширення можливостей щодо економічної співпраці та взаємодії. Тобто наша мета — це використання всіх наявних ресурсів для формування нової мети існування міста, пошуку реалізації перспективних ідей та інновацій у культурі, урбаністиці та бізнес-середовищі громади», — говорить Олег Панібратенко.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *