Пт. Тра 17th, 2024

15-16 грудня в Олександрії відбулась зустріч-палімпсест за участі інтелектуалів, громадських діячів Києва-Харкова, який допомагає розкрити культурний код Олександрії, спонукати до пошуку об’єднавчих символів, ідей та постатей громади. До Олександрії приїздили Олександр Філоненко, Андрій Мельник, Інесса Кравченко. Ця трійця інтелектуалів відома багатьом українцям і частково олександрійцям, які долучені до культурології, філософських пошуків та інтелектуальних пошуків.

Головним спікером зустріч став Олександр Філоненко, український філософ, доктор філософських наук, доцент Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна, академік Амброзіанської академії (Мілан, Італія), богослов та автор книг і досліджень, відомий медійний інтелектуал України. Свою частину дискусії додав Андрій Мельник, засновник спільноти мислячих людей Cowo.guru (Київ), співзасновник компанії «Профпереклад», ініціатор проєктів з трансформації громадянського суспільства у різних регіонах України. А також Інесса Кравченко, кандидат філософських наук і видавчиня культурологічного журналу «Колесо життя».

Зустріч із дводенними дискусіями та спілкуванням із більшою частиною культурного середовища Олександрії відбулась на запрошення керівника Олександрійського громадського простору КУБ «Культура. Урбаністика. Бізнес», депутата міської ради Олега Панібратенка за підтримки Олександрійської міської ради та Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка.

Перший день насиченої програми зустрічі-палімпсесту, тобто зустрічі із багатьма нашаруваннями, сповненої різних несподіваних відкриттів та діалогів, почався із вступного діалогу що відбувся за круглим столом із гостями та культурною елітою міста. Зокрема представили міфологічні та реальні образи міста краєзнавець, письменник, керівник культурно-освітнього центру «Толока» Валерій Жванко, співзасновник громадського простору КУБ, член Національної спілки краєзнавців, автор книги з історії міста Віктор Голобородько, очільник Олександрійського міського музейного центру Тетяна Отченашко, заступник директора Олександрійського коледжу культури і мистецтв Ольга Чернявська, заступник директора музейного центру Тетяна Флоря, головний зберігач фондів Тетяна Вальчишена, завідувачка відділу «Будинок Дмитра Чижевського» Тетяна Шуткіна, завідувач відділу історії Людмила Шевченко.

Гості відвідали будинок Чижевських де формується експозиція майбутнього відділу краєзнавчого музею міста.

В палаці культури «Світлопільський» гості познайомились із театральними надбаннями міста, творчими колективами, їх ідеями та напрацюваннями. В «Світлопілці» спілкувався із культурно-філософським десантом директор закладу Д.Клюєв разом із колегами.

Також за час перебування в Олександрії вдалось поспілкуватись із хореографічними колективами міста, дізнатись про історію міського театрального і хореографічного мистецтва.

Зокрема вдалось поспілкуватись із представником хореографічного мистецтва – керівником колективу “Театр танцю “Вуличний балет” Ліною Андрієнко та її вихованцями. Колектив об’єднує близько 90 учасників різних вікових груп та пропонує поринути у світ сучасного танцювального мистецтва юним олександрійцям. Не менш захопливою була зустріч у приватній художній галереї міста “VashArt” де гості поспілкувались із Іриною Квашою — художницею та засновницею цього арт-простору міста.

Завершальна дискусія з питання визначення ключових моментів у розвитку міста відбулась на території міської перлини архітектурної та історичної спадщини міста — кафе «Будинок Піщевича».

Фінальна частина візиту — у Палаці урочистих подій. Саме там відбулась публічна лекція у рамках дводенного заходу. Участь у зібранні взяли керуючий справами виконавчого комітету Сергій Завалій, представники органів місцевого самоврядування, Національної спілки краєзнавців, Спілки журналістів, директори шкіл, працівники музейного центру, позашкільної освіти, студенти Коледжу культури і мистецтв, Політехнічного коледжу та учні різних навчальних закладів.

Під час публічної інтерактив-лекції лунали думки щодо перспектив розвитку громади та формування її культурної ідентичності. Дотичною до цієї теми стала постать філософа та людини «всесвіту» Дмитра Чижевського – нашого земляка і відомого науковця. Саме через його постать і інші видатні постаті з минулого нашого краю можна і потрібно розкривати історію Олександрії. І відкривати нову громаду, що наразі шукає власний важливий орієнтир для розвитку на майбутнє.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *