Нд. Чер 16th, 2024

Розвиток міста не може відбуватись без існування ідеї, головної мети, яка рухає всіх. Для олександрійської громади необхідно обрати таку ідею, яка є зрозумілою для всіх і сприятиме одночасно економічному та соціальному розвитку міста. Про це йшла мова на зустрічі Павла Гайдая підприємця, інвестора, власником CEO-компанії «Avtologistika» – провідного постачальника логістичних послуг в автомобільній промисловості України та засновником культурної інституції «Міжвухами», випускника Стенфордської вищої школи бізнесу.

Зустріч організована Олександрійським громадським простором “КУБ Культура. Урбаністика. Бізнес” спільно з Олександрійською міською радою та ФК “Олександрія” зібрала представників влади міста, підприємців, закладів культури.

Головна теза заходу – культура є потужною та дієвою інновацією. Розвиток громади, країни не може відбуватись без формування сильних культурних інституцій, без взаємозв’язку іноваторів та практичного бізнесу. Створення національної культури, що живить національний бізнес, пошук нових ідей та передача знань іншим – є складовою розвитку.

Одна з головних складових існування та успішного розвитку громади є рух у напрямку спільної, об’єднуючої ідеї. Це дасть змогу ефективно розвивати всі інші сектори культурного життя та галузі економіки. Внутрішня конкуренція, орієнтація на загальноукраїнський ринок, вихід із “шкарлупи” містечковості це і є шлях для розвитку міста, пошуку його нової ідентичності.

Чому ми маємо шукати ідею для міста і що робити далі?

“Ми запропонували олександрійцям новий рівень погляду на майбутнє міста. І спробували піднятись на рівень розуміння того що таке є Олександрія завтра. Адже якщо ми запитуємо у самого себе що таке громада і як вона має розвиватись ,у якому напрямку, то можемо лише згадати якісь стратегії та інші документи які ухвалювались свого часу у мерії. Але це – папірці де немає реального сенсу. Це – бюрократичні документи. Ми ж шукаємо реальні відповіді на питання як має жити місто завтра і як буде розвиватись наша громада сьогодні і за десяток років, а можливо і через півстоліття. Такий обрій прогнозування дає шанс не просто вижити, але й спробувати віднайти механізм відродження міста, створення нової Олександрії, як побудована на ініціативах людей. Громада має бути цікава інвесторам, мати достатній інтелектуальний розвиток і мати перспективи для майбутнього”, – прокоментував подію голова громадської спілки “Олександрійський громадський простір “КУБ” Олег Панібратенко.

“Олександрія вугільна – це закритий проєкт і ближча перспектива – це локації для індустріального туризму. Олександрія комбайнова – це теж утопія, яка побудована на політичному проєкті, що луснув як мильна бульбашка. Адже потужна промисловість має спиратись на економічну доцільність, а не для організації зайнятості населення. Тоді – це сталий шлях розвитку, тоді – це інвестиції та один із сенсів існування міста. А який проєкт далі?

Ми – центр переробки агарної продукції? Ми – логістичний центр для вантажів? Чи ми – місто людей, що мають неоціненний дар переконання у динаміці театральних, танцювальних та інших мистецьких інновацій? Чи може ми центр крафтових виробів, що має неперевершений продукт – мед вирощений на унікальних пасіках? Це все думки вголос. Але відповідей на питання: “Що таке Олександрія сьогодні?” – немає. Свого часу я створив телевізійну програму із назвою “Олександрія- сьогодні”. І учасники програми, люди досвідчені, з посадами високим інтелектуальним розвитком, зазвичай обмежувались відповіддю на такі питання тактичними сентенціями: поліпшити те, зробити інше. Стратегічно про це ніхто всерйоз не думав. А відповідь ця має бути. Інакше простіше закрити проєкт “Олександрія” для всіх – і простих олександрійців, які отримають тільки вигоду від пошуку роботи та життя у економічно і соціально розвинутіших громадах і держава, яка більше не буде викидати мільйони грошей на підтримку інфраструктури. Саме тому наша мета, в тому числі і як громадського простору, що об’єднує зусилля різних людей, дати майданчик для діалогу та дискусій, внести професіоналізм у такі пошуки і відійти від примітивної самодіяльності у прогнозуванні та проєктування майбутнього Олександрії”, – вважає співзасновник громадського простору “КУБ” Віктор Голобородько.

Хто був на заході та брав участь у дискусії?

У зустріч взяли участь заступник міського голови Ірина Чемерис та Юрій Шклярук, секретар Олександрійської міської ради Вікторія Косяк, Голова постійної комісії з питань освіти і науки, культури і туризму, відродження духовності, сім’ї, молоді та спорту комісії Олександрійської міської ради Іван Баранов, підприємці, депутати міської ради Віталій Заріцький; Олександр Рушковський; Ігор Ділієв. У заході взяли участь заступник голови районної ради Валентина Мележик, начальник відділу молоді та спорту Андрій Ярошевський; Голова Громадської Ради, керівник ГО «Сильна Олександрійщина» Олексій Чиж; начальник управління освіти Олександр Авраменко, заступник начальника управління культури і туризму Наталія Волкова. Директор культурно-освітнього центру «Толока» Попельнастівської територіальної громади Валерій Жванко, Юрій Біланюк, член Національної спілки журналістів України;

Також у заході взяли участь представники або керівники більшості закладів культури міста, зокрема міського Палацу культури «Олександрійський театр», Палацу культури «Світлопільський», Олександрійської централізованої бібліотечної системи; Олександрійського міського музейного центру ім.Худякової А.Ф.; Інформаційно-туристичного центру. У заході взяли участь представники громадських організацій, засобів масової інформації міста та регіону.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *