Ср. Тра 15th, 2024

Як через краєзнавчо-рекреаційні екскурсії трансформувати громаду? Свою відповідь на це питання намагались презентувати на III Міжрегіональній науково-практичній конференції «Розвиток туризму та розробка нових туристично-краєзнавчих маршрутів в територіальних громадах» представники Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура.Урбаністика.Бізнес».

Конференція зібрала представників громад нового Олександрійського району та тергромад інших районів Кіровоградщини. Зокрема, місто Кропивницький, Олександрія, Знам’янка, Приютівська, Великоандрусівська, Компаніївська, Новопразька тергромади.

Ініціатором та ідейним натхненником проведення конференції, що має вже десятилітню історію, є голова Олександрійського відділу Українського географічного товариства Леонід Балацький.

У роботі конференції взяли участь заступник Олександрійського міського голови Ірина Чемерис, заступник Приютівського селищного голови Тетяна Панета, директор комунальної установи «Центр із обслуговування комунальних закладів та установ» Приютівської тергромади Світлана Михайленко.

Учасники конференції наголошували, що одним із важливих напрямків краєзнавчо-туристичного розвитку краю є як розвиток туристичної галузі економіки, так і формування свідомих громадян через нове покоління жителів Кіровоградщини.

Як зазначив під час конференції співзасновник Олександрійського громадського простору «КУБ» Віктор Голобородько, завдяки активу засновників ГС «КУБ», створено нові туристичні маршрути які охоплюють міську та навколишні громади. Завдяки цим маршрутам створено спробу змінити світоглядні уявлення про громаду, сформувати безконфліктне середовище минулого-сьогодення-майбутнього.

«Історична спільна пам’ять – химерна ідея, бо ми насправді можемо лише уявити як жили олександрійці 100, 200 чи 300 років тому. Але ми намагаємось сформувати позитивне колективне переживання ,колективну історичну пам’ять, що об’єднує жителів громади, дає їм усвідомлення спільних уявних «спогадів», емоцій. Саме через критичне переосмислення, емоційну складову ми звертаємось до молоді, дітей, людей середнього і старшого віку. Кожному є місце у спільній історії громади і є цінність нашої історії, нашої землі. Саме це ми і намагаємось донести до всіх», – зазначив В.Голобородько.

Він також запропонував кооперуватись ідеями, поєднувати ідеї для розвитку і підкреслив, що для дітей шкільного віку та студентів місцевих ВИШів та середніх спеціальних закладів такі екскурсії є безкоштовними. «Це – наша соціальна місія, це – спроба залучити майбутніх жителів громади до співпраці у розбудові нової громади, де є майбутнє для нового покоління», – зазначив один із співзасновників ГС «Олександрійський громадський простір».

Комплексний підхід до розвитку та промоції туристичної та краєзнавчої діяльності – це суперзавдання для громадських ініціатив, але воно повинно виконуватись. Вийти із «інформаційної бульбашки» досліджень та надання статистичної чи історичної інформації. Саме це є важливим для лобіювання ідеї трансформації культурного середовища та створення нових можливостей для розвитку громади.

Нагадаємо, що 5 лютого 2021 року відбувся організаційний захід за участю представників міської влади, громадськості та експертів з метою визначити стартові позиції для створення міського хабу, громадського простору. 26 березня відбулась презентація громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» у новоствореному офісі по проспекту Соборному, 51/1.

Засновниками громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» є ГО «Сучасні громадські ініціативи», керівник Віктор Голобородько, ГО «Ліга підприємців Олександрії», керівник Богдан Мартищенко. Керівник громадської спілки, депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *