Чт. Лис 30th, 2023

Під час візиту до міста Олександрії, Надзвичайний і повноважний Посол Словацької республіки Марек Шафін висловив своє бачення того як починається діалог на рівні міста між двома країнами. На думку Посла має відбутись спроба зрозуміти один одного на рівні культури. А за цим може початись і діалог “дружніх країн” у економічній сфері.

“Не дивлячись на те, що ми давні дружні країни, сусіди, але думаю, що ви не дуже багато знаєте про Словаччину і словаки точно не дуже багато знають про Олександрію. Ця виставка допоможе Олександрії і допоможе Словаччині. Ви краще через виставку дізнаєтесь про нас, про наші мрії, наші сподівання, наш внутрішній світ, тому що мистецтво не потребує багато слів, не потребує лозунгів, кожен із вас, кожен з нас приймає картини по-своєму, кожному кожен на своєму рівні, на своїй хвилі. Думаю що це якраз слугує тому, щоб ми зрозуміли, наскільки ми близькі народи. Ми близькі і за звичаями, і по кухні, і навіть по гумору. Я був би дуже задоволений якби завдяки цій виставці ми почали б активніше спілкуватись і з Олександрією, Тоді знайдуться і можливості з економічним співробітництвом вашого міста, вашого регіону з деякими словацькими регіонами. І з паном мером будемо ще опрацьовувати цей шлях взаємодії”, – зазначив Марек Шафін під час відкриття виставки художніх робіт словацьких художників.

Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко вважає корисним для міста налагодження партнерських відносин із країною, яка багато робить на міжнародному рівні для підтримки євроінтеграційних ідей України: “На посаді міського голови я вперше зустрічаю посла держави і мені здається що це такий гарний почин для того щоб Україна і Олександрія швидше рухалися в європейському напрямку. Адже Олександрія – європейське місто. Воно має європейські цінності, і переконаний що такі зустріч ,такі зв’язки будуть сприяти тому, щоб ми швидше розкривали свій потенціал, і щоб ми навчалися чужому досвіду, брали для розвитку свого міста, своєї країни найкраще що є в світі, що є в Європі”.

“Звичайно, це ознайомчий візит. Звичайно – це тільки старт співпраці. Але це дуже добре, що в Олександрії з’являються такі нові можливості говорити із першими особами посольств. Ми підтримаємо цей напрямок співпраці, який започатковано в Олександрії через “Інститут розвитку міста Кременчук”. Географічно ми є європейцями. А економічно, нам ще багато треба зробити, щоб наприклад в нашій громаді отримати такий рівень життя як у Словаччині. Але кожен такий крок, через культуру, через особисте спілкування – це крок до Європи, крок до нових рівнів спілкування із нашими партнерами”, прокоментував зустріч її учасник, депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко.

Під час зустрічі гості оглянули чимало локацій в місті Олександрії. Одна з них – Олександрійський театр. “Це вже звична фраза гостей, коли вони вперше бачать відновлену залу театру: висловлення захвату. Пан Посол зацікавився історією та сучасними можливостями театру. І не виключено, що це матиме продовження у вигляді спільного заходу, спільних проєктів”, – розповів про візит до міського театру співзасновник Олександрійського громадського простору “КУБ”, член Національної спілки краєзнавців Віктор Голобородько.

Фото: Олександрійська міська рада
Фото: Олександрійська міська рада

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *