Пт. Гру 1st, 2023

Олександрійській молоді запропоновано новий краєзнавчо-туристичний маршрут “Мандрівка вулицею Башт до Олександрійського театру”. Він включає 11 локацій і 11 розповідей про культурну та історичну спадщину міста. Презентували маршрут учням 10-А класу Олександрійського навчально-виховного комплексу. Вчитель української мови та літератури Оксана Глущенко постійно залучає учнів цього класу до дієвих форм вивчення історії та культури краю.

Краєзнавчо-туристичний маршрут учасники проходять пішки. Він триває 60 хвилин і охоплює історико-культурні локації Олександрії, що є суттєвими для розуміння місцевої історії та розповідають про героїв і антигероїв минулого. Це діалог про історію міста, яка має чимало історій успіху і водночас сповнена трагічними подіями.

Новий маршрут розроблено та запроваджено “Олександрійським громадським простором “КУБ.Культура.Урбаністика.Бізнес” за участі громадських організацій «Сучасні громадські ініціативи», «Олександрійці», «Зелений світ» та сприяння інформаційного агентства «Новий громадянин».

Підтримав цікаву форму популяризації історії краю депутат Олександрійської міської ради, голова ГО “Олександрійський громадський простір КУБ” Олег Панібратенко. Як зазначив депутат, маршрут розроблено і презентовано громадським простором Олександрії до Дня міста. “Це наш подарунок громаді, всім олександрійцям до 275-річного ювілею міста. Такі краєзнавчо-туристичні маршрути відкриті для ознайомлення учнями шкіл міста та студентами місцевих училищ та ВУЗів. Вони проводитимуться регулярно і безкоштовно. Так само ми запланували екскурсії для дітей ветеранів АТО/ООС та дітей, які потребують особливого піклування держави та громади”.

На думку депутата, така взаємодія необхідна для відновлення інтелектуального, культурного потенціалу громади: “Ми спілкуємось із дітьми, намагаємось дати їм багато корисної інформації, запропонувати знання за межею шкільних підручників, розповісти як жили і працювали олександрійці сотні років тому. Тепер вони свідомі того, що живуть у цікавому місті, де унікальний досвід поколінь та є позитивні і негативні сторінки минулого. Але це – наше життя, спільна історія громади.

Я вважаю, що така ділянка роботи є важливою для всього депутатського корпусу і виконавчої влади. Ми маємо всіма можливостями, наскільки можемо, підтримувати зацікавленість нового покоління до рідного міста. Бо через декілька років ці діти стануть дорослими. Вони вирішуватимуть долю Олександрії та всієї громади. Ми всі хотіли б, я в цьому впевнений, щоб у міста була перспектива, і молодь поверталась та розбудовувала Олександрійську громаду».

Автор текстової та візуальної частини маршруту, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат краєзнавчої премії імені В.Ястребова Віктор Голобородько впевнений у тому, що працювати із новим покоління вкрай важливо, як і важливо досягти успіху: ” В Олександрії багато цікавих історичних та культурних локацій, місць з особливою енергетикою для душі кожного олександрійця. Містянам вони знайомі здавна. Але мало хто знає про історію цих будинків та тих, хто створював шедеври архітектури та історії, про долю видатних олександрійців, що мали великий вплив на історичні рішення і опинялись в епіцентрі уваги України, Європи і навіть світу.

Найскладніше, але і найцікавіше працювати саме з молоддю. Вони допитливі, задають складні питання і водночас дуже динамічні. З ними неможливо проводити нудні лекції без спілкування та дискусії, бо за секунду втратиш зв’язок. Цікаво розповідати про історію міста, пропонувати інформацію, яка вмикає уяву та живі образи – це і є головна мета. Треба достукатись до молоді, показати їм цінність кожної цеглини нашої історії, цінність історії громади. Складний і тривалий процес? Так, але його треба починати відпрацьовувати не тільки формально, а діалогом із молоддю і всіма, хто має бажання здійснити культурну трансформацію в громаді, досягти нового рівня розвитку Олександрії”.

Проект матиме продовження. Він вже другий, після запровадженого маршруту “300 років за 30 хвилин”. А ближчим часом олександрійцям та гостям міста запропонують краєзнавчо-туристичний тур вихідного дня. Цей тур охоплюватиме піший та автомаршрут по місту з локаціям за межами міської громади. Такий тур матиме декілька варіантів і напрямків. Є сподівання що вдасться реалізувати колаборацію у культурно-пізнавальному туризмі із колегами у Кропивницькому і не тільки.

Такі маршрути допоможуть розвивати Олександрію, просувати позитивний імідж громади за межами міста і області. Ці маршрути відкривають місто і його жителів з іншої сторони, розкривають громаду по-новому.

Вони можуть стати своєрідним туристичним магнітом, що допоможе розвивати внутрішній туризм та популяризувати історію рідного краю, розвивати патріотизм.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *