Пт. Тра 17th, 2024

Гості олександрійської громади відвідали місто і декілька цікавих локацій за межами Олександрійської громади – у Приютівській ОТГ. Олександрійський громадський простір “КУБ”

Культура.Урбаністика.Бізнес” організував цікаву подорож для гостей, що поєднала розкриття історії та сучасності громади. Загалом маршрут склав 52 кілометри пішої та автоподорожі.

Вперше до туристичного маршруту “Енергетичні місця Олександрії – Березівки – Приютівки” додано нову локацію – Палац урочистих подій. Тут гості ознайомились із виставкою словацьких художників та оглянули один з унікальних архітектурних і мистецьких шедеврів Олександрії. Палац – це авторська праця архітекторів, художників та скульпторів, що має славну історію та багато народних українських мотивів. Чудові вітражі, фасадне оформлення і архітектурне рішення дають можливість використовувати цю споруду не тільки для офіційних шлюбних обрядів, але й зустрічати офіційні делегації, проводити зустрічі на високому рівні, організовувати різноманітті заходи.

Почали оглядини міста гості з інтер’єрів міської синагоги, а нині храму релігійної громади адвентистів сьомого дня. Потужні муровані стіни, біблійні скрижалі, класичні елементи синагогічних споруд – все це збережено і дбайливо відновлено в екссинагозі “Бешмедріс”. Як завжди маршрут включав оглядини пожежної каланчі, неофіційної міської “ратуші” із годинником. Багаті історією й інші споруди на “вулиці Башт” – Першотравневій. Саме тут сконцентровано найбільша кількість історичних цікавих будівель міста, що збереглися після руйнацій, революцій і війн та реконструкції міста за 50-60 років минулого століття.

Гості також побували у місцевому “Мистецькому арсеналі” сучасної Олександрії – театрі, де мали змогу зробити традиційне колективне фото на сцені театральної споруди що є перлиною міської громади.

Також гості побували біля Костянтинівського розрізу і змогли почути розповідь про зародження буровугільної галузі і її останній потужний комплекс розріз, який має незабаром перетворитись у локацію для відпочинку та рекреації.

Наостанок гості відвідали приютівський ландшафтний парк та заказник Мала і Велика Скеля.

Гості зупинились на ночівлю в Олександрії, у готелі “Південний”, що надав всі необхідні зручності до від’їзду наступного ранку дніпрян, у місто Кропивницький. Харчували гостей у барі “Дикий кабан” на літньому майданчику цього суперзакладу. Завдяки домовленості із відомим кропивницьким істориком, організатором захоплюючих екскурсій обласним центром, автором книг і талановитим педагогом, дослідником Юрієм Митрофаненком, дніпровські гості мали змогу побачити всі принади та туристичні цікавинки обласного центру Кіровоградщини.

Незабаром очікуємо враження наших гостей від відвідин містом та оточуючими громадами та сподіваємось на продовження співпраці двох великих громад – Олександрії та Дніпра – у туристичному напрямку.

“Ми вперше змогли організувати та провести повноцінний туристичний цикл для наших гостей. Тобто прийняти їх, смачно похарчувати, провести локаціями, дати змогу відпочити біля водойм і залишитись в місті на ночівлю.

Щиро вдячний всім учасникам клубу мандрівників “Дніпро” за те, що вони довірились і вирішили спланувати цю подорож на Кіровоградщину. Ідея саме у цьому і полягала продовження маршрутів за межі міста, створення туристично-рекреаційних маршрутів для внутрішнього туризму із залученням всіх наявних ресурсів.

Щиро дякую всім колегам, зокрема керівникам та співробітникам індустрії гостинності, які допомогли нам в організації та проведенні туру. А ще, звісно дякуємо за співпрацю Олександрійській міській раді, управленню культури і туризму. Зокрема за те, що надають змогу відкривати двері закладів культури для гостей, за те, що ми показуємо і розповідаємо про Олександрію як кажуть на живих прикладах. Велика подяка приватним фірмам та компаніям – “Дом Піщевича”, бару “Дикий кабан”, готель “Південний”, “DigiBooks Press”, крафтовим виробникам та багатьом іншим за підтримку туристичних локацій та розвиток цього напрямку

Дякую також за участь у заході та спілкуванні із гостями представників управління культури та туризму міськради”, – прокоментував подію Віктор Голобородько, екскурсовод по маршруту, член Національної спілки краєзнавців України.

“Це дуже позитивна ініціатива у розвиток креативних індустрій, створення туристичних магнітів, підсилення місцевої економіки.
Ми продовжуємо розвивати цей напрямок через приватні ініціативи і зав’язуємо спілкування і взаємодію із різними містами – Київ, Полтава, Дніпро, Кременчук, Кропивницький. Є напрацювання і щодо інших напрямків, які допоможуть олександрійцям познайомиться із іншим рівнем життя і управління громадою. Так само жителі інших міст зможуть побачити і оцінити Олександрію, які ми маємо плюси для співпраці. Це – зміна іміджу міста, формування нового образу громади, яка тепер має потужний туристичний та рекреаційний імпульс. Звісно ми бачимо і проблемні моменти, наприклад необхідність розбудови інфраструктури для туризму. Але той базовий рівень який є дає нам стартові позиції. І ми рухаємось вперед.

Маємо нові напрацювання які плануємо презентувати незабаром. А зараз, у сезон літнього відпочинку і піку відпусток максимально спробуємо охопити побажання гостей та жителів громади у рекреаційних, туристичних подорожах.

Є хороша взаємодія та підтримка виконавчої влади, особисто Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка, який підтримує розвиток туристичної та рекреаційного потенціалу громади”, – Олег Панібратенко, голова громадської спілки “Олександрійський громадський простір “КУБ”, депутат Олександрійської міської ради.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *