Сб. Тра 18th, 2024

Центри громад, що працюють у напрямку трансформації культурного простору, об’єднують ресурси. Таке рішення прийнято під час зустрічі керівника Олександрійського громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес», депутата Олександрійської міської ради Олега Панібратенка та Попельнастівського сільського голови Олега Волянського, що відбулась 30 серпня.

Під час зустрічі досягнуто домовленість про співпрацю та взаємодію громадського простору і культурно-освітнього центру на рівні горизонтальних зв’язків цих культурних інституцій. На думку керівників центрів, громадський простір та центр зможуть спільно використовувати організаційні та технічні ресурси. Зокрема, мова йде про створення відеофільмів, замальовок, а також відеозйомок та трансляцій різноманітних заходів та акцій, спрямованих на розвиток культурного середовища громад. Обмін туристично-рекреаційними екскурсіями, взаємодія з питань розвитку краєзнавчого руху, формування свідомих громадян через активізацію вивчення історії та її переосмислення. Ці та інші напрямки діяльності культурні інституції за потреби координують та спробують розвивати таку ж координацію з іншими громадами.

Серед перспективних напрямків роботи – поширення таких взаємозв’язків та створення мережі взаємодії із іншими громадами, зокрема Полтавської області та Кіровоградщини.

Олександрійці, що представляють громадську спілку «КУБ» ознайомились із експозицією центру, обговорили із директором культурно-освітнього центру «Толока» Попельнастівської територіальної громади Валерієм Жванком, деталі такої взаємодії. Під час зустрічі представники олександрійської громади детально вивчили питання використання методик і засобів залучення громадян до культурно-освітнього центру, популяризації знань та створення і інтерпретації власного контенту з історичної та культурної тематики. Цей позитивний досвід є унікальним не тільки для Кіровоградщини, але й для багатьох інших громад України.

Нагадаємо, культурно-освітній центр “Толока” створено в селі Попельнасте, яке є центром Попельнастівської тергромади. Відкрито центр 19 жовтня 2018 року під патронатом сільського голови Олега Волянського. Концепцію центру створив Валерій Жванко, вчитель, журналіст, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *