Пт. Гру 8th, 2023
Вікторія Косяк

Секретар міської ради Вікторія Косяк за три місяці 2022 року отримала 192 818 грн доходу. З них у лютому, коли розпочалась війна — рекордну суму в розмірі майже 89 тисяч гривень. Ця інформація пролунала під час засідання комісії з законності міської ради, а також є у тексті відповіді на депутатське звернення О.Рушковського. Відповідну інформацію оприлюднила сама секретар міської ради Вікторія Косяк у тексті відповіді.

Цитата із тексту протоколу засідання комісії

«Під час початку військової агресії Російської Федерації, що почалась 24 лютого 2022 року, секретар Олександрійської міської ради отримала під час невиконання своїх службових обов’язків дохід, який сягнув 192 818,33 тисячі гривень:

  • січень – 44,3 тисячі гривень;
  • лютий – 88,8 тисяч гривень;
  • березень – 59,6 тисяч гривень.

За 2021 рік сума нарахованого доходу секретарю міської ради склала понад 611 995,38 гривень».

На засіданні комісії з законності зазначалось, що отримання цих виплат під час складної ситуації в країні та за мінімальних доходів більшості жителів громади є вчинком сумнівним з огляду на моральну складову та етичність такого рішення депутатом і секретарем ради Вікторією Косяк.

Секретар ради не спростовує отримання чималої суми з бюджету під час війни: діалог на комісії

Голова комісії О.Панібратенко: Секретар Олександрійської міської ради отримала під час невиконання своїх службових обов’язків дохід, який сягнув 192 тисячі  час війни секретар ради Вікторія Косяк не виконуючи свої обв’язки отримала дохід який сягнув 192 тисячі 818 гривень. Це січень, лютий, березень місяць. Без висновків.

Секретар комісії, депутат міської ради О. Рушковський: Просто ми констатуємо це факт

Секретар ради В.Косяк: Якщо вам буде цікаво, то ви подивитесь дату коли я отримала так і це…

Голова комісії О.Панібратенко: Куди подивитися?

Секретар ради В.Косяк: Ну ви ж давали запити (махає руками, плескає в долоні) Вам цікава сама сума, дата не цікавить.

Голова комісії О.Панібратенко: Справа в тому, що коли до нас звернулися виборці вони вказували на те, що є різні суми які правомірно чи неправомірно отримані. В даний момент ми констатуємо факт що ви отримали 192 тисячі за час відсутності на робочому місці, ігноруючи розпорядження міського голови ви отримали 192 тисячі 818 гривень 33 копійки.

За підсумками розгляду питання «Про виконання рішення комісії від 25 травня 2022 року щодо організації постійною комісією з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту контролю за дотриманням секретарем Олександрійської міської ради Косяк В.О. вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», комісія рекомендувала звільнити секретаря ради з посади.

Як повідомляв “Новий громадянин” раніше, секретаря Олександрійської міської ради Вікторію Косяк рекомендують позбавити займаної посади.

У тексті рекомендації комісії зазначено, що таке рішення ухвалено з урахуванням статей Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Регламенту Олександрійської міської ради.

Під час засідання комісії, де вирішувалось питання була присутня і секретар міської ради Вікторія Косяк. Вона заперечувала порушення нею норм законодавства і навіть повідомила, що проти неї як жінки почали «гендерне» протистояння. А також зазначила, що спроби дізнатись де вона перебувала під час тривалих відпусток не є законним і це її конфіденційна інформація.

Члени комісії під час розгляду питання неодноразово запитували Вікторію Косяк щодо імовірності перебування її під час відпустки, яка стартувала у перші дні нової фази російської агресії, в чеському курорті Карлові Вари. Секретар ради не спростувала інформацію на пряме запитання чи перебувала вона під час початку війни у Чехії.

Крім рекомендації про звільнення з посади, комісія також доручила голові комісії скласти та направити до Національного агентства з питань запобігання корупції звернення, у відповідності до пункту 5-4, частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», звернення щодо необхідності отримати від секретаря Олександрійської міської ради Косяк В.О. письмових пояснень з приводу обставин, що можуть свідчити про порушення правил етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених цим Законом, щодо достовірності відомостей, зазначених у деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що у 2009 році достроково припинили повноваження секретаря ради Олени Богоявленської. Рішення міської ради від 2 жовтня 2009 року № 1187 мотивувалось так: «У зв’язку із неналежним виконанням повноважень щодо організації і підготовки сесій ради, в т.ч. питань, що виносяться на розгляд сесій, незабезпеченням сприяння депутатам Олександрійської міської ради у здійсненні їх депутатських повноважень, керуючись пунктом 4 частини 1 ст. 26, пунктами 4 і 7 частини 3 та частини 5 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 15 та 59 Регламенту Олександрійської міської ради».

У 2012 році, 1 листопада міська рада звільнила з посади рішенням № 762 іншого секретаря ради- Вікторію Ставицьку. Тоді це рішення мотивували так: «Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 26, ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 15, 59 Регламенту Олександрійської міської ради, враховуючи подання депутатської фракції Партії регіонів, у зв’язку з неналежною підготовкою пленарних засідань сесій міської ради та неналежною роботою з депутатськими фракціями».

У 2016 році була цікава ситуація, коли після повернення на посаду секретаря ради Олени Богоявленської проєкт рішення про дострокове припинення її повноважень було відхилено. Сам проєкт рішення був дуже простим і передбачав звільнення з одного мотиву: «Керуючись ч. 5 ст. 50, ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

У 2020 році Вікторія Косяк була обрана секретарем ради, міської ради 8 скликання. У преамбулі рішення зазначалось: «Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 26, п. 4 ч. 4 ст. 42, абзацу 1 ч. 1 ст. 50, ч. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», абзацу 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», враховуючи пропозицію міського голови, за підсумками таємного голосування по обранню секретаря Олександрійської міської ради 8 скликання».

Раніше комісія досліджувала діяльність секретаря ради, під час якого секретар давала відповіді на те як вона виконує свої обов’язки та що саме.

Під час засідання комісії Вікторія Косяк повідомила, що, на її думку, вона є «взаємозамінною» з міським головою за посадою. Про це вона повідомила під час спілкування із депутатами ради на засіданні комісії:

Вікторія Косяк, секретар ради: …Чи покладались повноваження секретаря, ну добре якби це запитувала інша комісія, але не регламентна. Ви ж знаєте закон, Олег Іванович, секретаря заміняє тільки міський голова.

Олександр Рушковський, секретар комісії з законності: Заміняє?

Віталій Заріцький, голова бюджетної комісії: …Не може такого бути, де ви такий закон…

Олег Панібратенко, голова комісії з законності: Ви кажете в даний момент, з ваших слів, що міський голова, коли ви відсутні вас повинен заміняти міський голова. Я правильно розумію?

Вікторія Косяк, секретар ради: Ну у нас з ним взаємозаміняємість.

Нагадаємо, що постійна комісія з законності почала досліджувати діяльність секретаря міської ради Вікторії Косяк. На черговому засіданні комісії 25 травня, на яке секретар ради не прийшла, депутати вирішили дослідити її діяльність. Цікаво, що як повідомлялось на засіданні, секретар ради вирішила, що на засідання комісії її мали запросити за іншою процедурою. А під час засідання комісії вона не поспішаючи розмовляла телефоном за її інформацією перебуваючи на нараді у Олександрійського міського голови Сергій Кузьменка.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *