Вт. Тра 14th, 2024
Карлові Вари. Фото: Автор — Leonhard_Niederwimmer, Джерело — https://pixabay.com/

Секретаря Олександрійської міської ради Вікторію Косяк рекомендують позбавити займаної посади. Таке рішення у вигляді рекомендації винесла постійна комісія з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту.

У тексті рекомендації зазначено, що таке рішення ухвалено з урахуванням статей Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Регламенту Олександрійської міської ради.

Під час засідання комісії, де вирішувалось питання була присутня і секретар міської ради Вікторія Косяк. Вона заперечувала порушення нею норм законодавства і навіть повідомила, що проти неї як жінки почали «гендерне» протистояння. А також зазначила, що спроби дізнатись де вона перебувала під час тривалих відпусток не є законним і це її конфіденційна інформація.

Комісія з цим не погоджувалась, а секретар комісії, депутат міськради Олександр Рушковський вважає, що законом не передбачено можливість “заховатись за терміном конфіденційна інформація” саме суб’єктам владних повноважень, до яких відноситься і секретар ради. Депутати також наголошували, що самостійне рішення про залишення напризволяще декількох підрозділів міськради, які координуються саме секретарем ради теж не є можливим. І в умовах воєнного стану такі дії викликають принаймні запитання.

Карлові Вари: була там чи ні секретар міськради?

Члени комісії під час розгляду питання неодноразово запитували Вікторію Косяк щодо імовірності перебування її під час відпустки, яка стартувала у перші дні нової фази російської агресії, в чеському курорті Карлові Вари.

Голова комісії О.Панібратенко: Війна розпочалась 24 лютого. Секретар міської ради третього числа ухвалює рішення пише заяву і йде у відпустку. Вся Олександрія говорить про те, що секретар міської ради поїхала за кордон, перебувала в Чехії, відпочивала в Карлових Варах.

Секретар ради В.Косяк: (сміється)

Голова комісії О.Панібратенко: Скажіть, будь ласка ви можете цю інформацію або спростувати або підтвердити? Все…

Секретар ради В.Косяк: … перебувала я в Карлових Варах чи ні…

Голова комісії О.Панібратенко: Це виборці, Вікторія Олександрівна…

Секретар ради В.Косяк: Звичайно… (сміється)

Голова комісії О.Панібратенко: Ви депутат міської ради, ви суб’єкт владних повноважень, ви публічна особа. Виборці задають питання де ви перебували коли почалася війна.

Секретар ради В.Косяк: В своїй відповіді я відповіла.

Секретар комісії, депутат міської ради О. Рушковський: Ні, ви відповіли, що ви не дасте інформацію

Секретар ради В.Косяк: Я надала відповідь у своїй відповіді на ваше питання.

Голова комісії О.Панібратенко: Добре, ваша відповідь приймається. Ви відповідь надали, що це конфіденційна інформація.

Потім, під час дискусії В.Косяк уточнила, що у Карлових Варах вона не перебувала, проте не вказала, що не перебувала за кордоном і зокрема, у Чехії.

Що ухвалила комісія?

В обґрунтування рішення, комісія запродувала детальний висновок, щодо діяльності секретаря ради. Повний текст протоколу засідання оприлюднено на офіційному сайті міської ради.

Текст рішення комісії складається з шести сторінок друкованого тексту. У тексті рішення комісії зазначається, що розгляд цього питання комісія почала внаслідок звернення громадської організації та враховуючи відповіді секретаря ради на звернення депутата Олександра Рушковського.

Комісія вказала, що у повноваження постійної комісії входить в тому числі повноваження щодо здійснення контролю за дотриманням секретарем ради вимог законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», а також підготовки висновків та рекомендацій з питань, пов’язаних із забезпеченням гарантій депутатської діяльності. Крім того комісія у тексті вказує чималий перелік повноважень та обов’язків секретаря міської ради.

Секретар міської ради на власний розсуд під час воєнного стану відбула у тривалу відпустку за власною заявою

Одна з головних причин з якої ухвалене таке рішення — секретар міської ради на власний розсуд під час воєнного стану і без повідомлення депутатів Олександрійської міської ради, голів фракцій, голів постійних комісій, без повідомлення виборців міської ради, відбула у тривалу відпустку за власною заявою.

«Комісія констатує, що законодавством України, Регламентом міської ради не передбачено покладення обов’язків секретаря міської ради щодо представницького органу на будь-яку посадову особу. Відповідних рішень, положень чи індивідуальних актів не ухвалювалось міською радою… Косяк В.О. самоусунулась від виконання покладених на неї обов’язків секретаря Олександрійської міської ради під час оголошення та дії в Україні воєнного стану, а саме, вона несумлінно виконала свої обв’язки».

Далі у тексті рішення комісії зазначається перелік статей законів та одинадцять позицій Регламенту міської ради які на думку комісії, порушила секретар ради.

«Комісія констатує, що внаслідок самоусунення від виконання обов’язків секретаря міської ради Косяк В.О., та покладення на неї особливих повноважень розпорядженням Олександрійського міського голови від 24.02.2022 № р-30-з «Про переведення функціонування міської ради, підприємств, установ та організацій територіальної громади з мирного на воєнний стан», всупереч змісту цього розпорядження відповідно до якого припиняється надання відпусток персоналу, а за необхідності відкликаються з відпусток та відряджень працівники, які забезпечують стабільну роботу підприємства, установи, організації, включно з Олександрійською міською радою, секретар Олександрійської міської ради з 03.03.2022 пішла у відпустку, а місце перебування секретаря міської ради з 28.02.2022 по 02.03.2022 не відоме. Таким чином невідкликання секретаря Олександрійської міської ради Косяк В.О. з відпустки протирічить розпорядженню міського голови та реально впливало на стабільність діяльності Олександрійської міської ради. Комісія зазначає, що такий підхід є неприйнятним для організації та діяльності Олександрійської міської ради як представницького органу місцевого самоврядування та не сприяє діяльності депутатів Олександрійської міської ради», — зазначається у тексті рішення.

Що виявила комісія?

Комісія досліджуючи всі обставини діяльності секретаря ради прийшла до висновків, які оприлюднила у шести позиціях підсумкового документу:

1) Виявлені факти свідчать про приховування достовірної інформації секретарем Олександрійської міської ради щодо власної відпустки та перебування на робочому місці під час воєнного стану в Україні, неналежне виконання секретарем Олександрійської міської ради своїх посадових обов’язків, норм законодавства та Регламенту Олександрійської міської ради.

2) Виявлені факти свідчать про ігнорування секретарем Олександрійської міської ради Косяк В.О. розпорядження Олександрійського міського голови від 24.02.2022 № р-30-з «Про переведення функціонування міської ради, підприємств, установ та організацій територіальної громади з мирного на воєнний стан».

3) Дії секретаря Олександрійської міської ради, яка відбула у відпустку під час найкритичніших для держави та міста днів проігнорувала інтересами служби, чим викликала громадсько-суспільний резонанс та поставила під сумнів легітимність міської ради, її керованість, здатність чинити опір окупаційним силам та організувати якісну тилову та оборонну роботу завдяки мобілізації всіх наявних ресурсів, включно із активом депутатського корпусу.

4) Дії секретаря Олександрійської міської ради є порушенням норм статті 11, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо виконання присяги посадових осіб місцевого самоврядування в частині: усвідомлення високої відповідальності та вірного служіння громаді; неухильного дотримування Конституції України та законів України, сприяння втілення їх у життя, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян; сумлінного виконання посадових обов’язків.

5) Дії секретаря Олександрійської міської ради Косяк В.О. не сприяють депутатам ради у здійсненні їх повноважень, шляхом ігнорування запитань, які задані в зверненнях та не надаючи достовірної інформації.

6) Секретар Олександрійської міської ради своїми діями ставить від сумнів довіру до неї як до уповноваженого представника депутатів Олександрійської міської ради, виборців Олександрійської територіальної громади.

Комісія звернеться до НАЗК щодо дій секретаря ради

Крім рекомендації про звільнення з посади, комісія також доручила голові комісії скласти та направити до Національного агентства з питань запобігання корупції звернення, у відповідності до пункту 5-4, частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», звернення щодо необхідності отримати від секретаря Олександрійської міської ради Косяк В.О. письмових пояснень з приводу обставин, що можуть свідчити про порушення правил етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених цим Законом, щодо достовірності відомостей, зазначених у деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Чи звільняли секретарів Олександрійської міської ради раніше ?

Так, такі випадки були і неодноразово в історії Олександрійської міської ради. Наприклад, у 2009 році достроково припинили повноваження секретаря ради Олени Богоявленської. Рішення міської ради  від 2 жовтня 2009 року № 1187 мотивувалось так: «У зв’язку із неналежним виконанням повноважень щодо організації і підготовки сесій ради, в т.ч. питань, що виносяться на розгляд сесій, незабезпеченням сприяння депутатам Олександрійської міської ради у здійсненні їх депутатських повноважень, керуючись пунктом 4 частини 1 ст. 26, пунктами 4 і 7 частини 3 та частини 5 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 15 та 59 Регламенту Олександрійської міської ради».

У 2012 році, 1 листопада міська рада звільнила з посади рішенням № 762 іншого секретаря ради- Вікторію Ставицьку. Тоді це рішення мотивували так: «Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 26, ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 15, 59 Регламенту Олександрійської міської ради, враховуючи подання депутатської фракції Партії регіонів, у зв’язку з неналежною підготовкою пленарних засідань сесій міської ради та неналежною роботою з депутатськими фракціями».

У 2016 році була цікава ситуація, коли після повернення на посаду секретаря ради Олени Богоявленської проєкт рішення про дострокове припинення її повноважень було відхилено. Сам проєкт рішення був дуже простим і передбачав звільнення з одного мотиву: «Керуючись ч. 5 ст. 50, ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

У 2020 році Вікторія Косяк була обрана секретарем ради, міської ради 8 скликання. У преамбулі рішення зазначалось: «Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 26, п. 4 ч. 4 ст. 42, абзацу 1 ч. 1 ст. 50, ч. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», абзацу 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», враховуючи пропозицію міського голови, за підсумками таємного голосування по обранню секретаря Олександрійської міської ради 8 скликання»

Ініціатором проєкту рішення про звільнення з посади секретаря ради може бути як депутат, так і комісія. Секретар ради обирається та звільняється з посади таємним голосуванням.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *