Вт. Тра 14th, 2024

Комісія з законності Олександрійської міської ради вирішила, коли можна поставити крапку у питанні дослідження діяльності секретаря Олександрійської міської ради Вікторії Косяк, щодо виконання нею положень законодавства, що регулює діяльність органів місцевого самоврядування. Депутати комісії та секретар ради погодились провести засідання комісії з цього питання 14 червня. Про це ухвалено рішення 8 червня на засіданні.

Деталі засідання на відео, де є розшифровка по ключовим позиціям засідання.

Що розглядали?

До 10 червня включно, комісія має отримати всі відповіді на питання, які поставила під час дослідження діяльності секретаря ради Вікторії косяк. Депутати, реагуючи на запити виборців, пропонували секретарю ради надати відповідь на такі питання:

 • Чи покладались повноваження секретаря Олександрійської міської ради на інших осіб під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради на робочому місці з 26 лютого 2022 року по 9 травня 2022 року.
 • Просимо дати пояснення де знаходилась секретар міської ради з 26 лютого 2022 року по 9 травня 2022 року.
 • Надати графік відпусток секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк за 2021-2022 роки.
 • Які були виплачені матеріальні заохочення зарплата, доплата, преміальні та інші виплати за 2021 рік, 2022 рік (чотири місяці) помісячно.
 • Чи отримувала секретар Олександрійської міської ради В.Косяк статус біженки (тимчасово переміщеної особи) чи переселенки.
 • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк за час її відсутності підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечувалось оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” та інших законів.
 • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк забезпечення своєчасності доведення рішень ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, забезпечення оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, забезпечення офіційного оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності.
 • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечував доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку.

«Взаємозамінна» з міським головою? Так вважає Вікторія Косяк

Під час засідання комісії Вікторія Косяк вже дала частково відповіді на поставлені питання. Вона повідомила, що має право реагувати на запитання комісії з законності у вигляді депутатського звернення через максимум 10 днів, та готує відповіді.

Також Вікторія Косяк повідомила, що на її думку, вона є «взаємозамінною» з міським головою за посадою. Про це вона повідомила під час спілкування із депутатами ради на засіданні комісії:

Вікторія Косяк, секретар ради: …Чи покладались повноваження секретаря, ну добре якби це запитувала інша комісія, але не регламентна. Ви ж знаєте закон, Олег Іванович, секретаря заміняє тільки міський голова.

Олександр Рушковський, секретар комісії з законності: Заміняє?

Віталій Заріцький, голова бюджетної комісії: …Не може такого бути, де ви такий закон…

Олег Панібратенко, голова комісії з законності: Ви кажете в даний момент, з ваших слів, що міський голова, коли ви відсутні вас повинен заміняти міський голова. Я правильно розумію?

Вікторія Косяк, секретар ради: Ну у нас з ним взаємозаміняємість.

Олег Панібратенко, голова комісії з законності: Ви можете це якимсь документом підтвердити?

Вікторія Косяк, секретар ради: Звичайно, як буде термін.

Раніше Олександрійський міський голова так визначав повноваження секретаря ради та оцінював її діяльність Вікторії Косяк. “Секретар міської ради:

 • керує діяльністю депутатських груп;
 • співпрацює з головами фракцій;
 • планує навчання для депутатів;
 • бере участь у сесійній діяльності;
 • відповідає за комунікацію між міським головою і депутатами.

До призначення на цю посаду Вікторія працювала керуючою справами виконавчого комітету у Приютівській громаді.

Радий, що у моїй команді не тільки професійна і відповідальна, а й активна і різностороння людина. Адже Вікторія за першою освітою – солістка-вокалістка, за другою – юристка. Майже 10 років несла службу в органах поліції, має звання майор!”

На початку каденції нового скликання міської ради, Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко вказав на пріоритети своєї діяльності.

“Міська влада буде в тісному контакті з громадою. Тут і зараз для мене головне те, що думають і чого хочуть олександрійці! Влада буде відкритою та доступною. Щоб люди відчували свою причетність до міського життя, міських справ, до майбутнього свого міста”.

В Олександрії змінять Регламент міської ради: реакція на воєнний стан

Під час засідання пролунала думка членів комісії з законності О.Панібратенка та О.Рушковського, яку підтримав голова комісії з законності обласної ради Ю.Гугленко, про необхідність змін до Регламенту міської ради. Нагадаємо, що цей документ встановлює чіткі процедури роботи як депутатів, так і виконкому та міського голови. На думку голови та секретаря комісії з законності, необхідність таких змін викликана воєнним станом та потребою оперативно та якісно реагувати на всі проблемні питання та виклики, пов’язані із організацію оборони та спротиву ворогу – військам Російської Федерації та колаборантам.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *