Нд. Лип 14th, 2024

Постійна комісія з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту Олександрійської міської ради почала досліджувати діяльність секретаря міської ради Вікторії Косяк. На черговому засіданні комісії 25 травня, на яке секретар ради не прийшла, депутати вирішили дослідити її діяльність. Цікаво, що як повідомлялось на засіданні, секретар ради вирішила, що на засідання комісії її мали запросити за іншою процедурою. А під час засідання комісії вона не поспішаючи розмовляла телефоном за її інформацією перебуваючи на нараді у Олександрійського міського голови Сергій Кузьменка.

На засіданні комісії, голова комісії Олег Панібратенко повідомив, що комісія вирішила розпочати дослідження питання щодо здійснення контролю за дотриманням міським головою, секретарем ради, депутатами ради та посадовими особами виконавчих органів ради законодавства України. Зокрема, вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту міської ради та депутатської етики, принципів гласності та відкритості в роботі ради та її виконавчих органів.

Така функція, як наголосив голова комісії, покладена на комісію рішенням №4 від 5 грудня 2020 року «Про постійні комісії Олександрійської міської ради 8 скликання». Також ця функція є актуальною оскільки до комісії надійшло звернення щодо діяльності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк від голови Кіровоградської обласної громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів, потерпілих на виробництві та козацтва України» Сергія Горбачова.

Детальніше хід засідання комісії можна переглянути на відео.

За результатом обговорення, заслуховування інформації та на виконання функцій комісії, вивчення звернення та відповідно до п.7 статті 47 ЗУ «Про місцеве самоврядування», комісія вирішила дослідити діяльність секретаря ради. І отримати в порядку, визначеному законом від секретаря Олександрійської міської ради Косяк В.О. інформацію з таких питань:

  • Чи покладались повноваження секретаря Олександрійської міської ради на інших осіб під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради на робочому місці з 28 лютого 2022 року по 9 травня 2022 року.
  • Просимо дати пояснення де знаходилась секретар міської ради з 28 лютого 2022 року по 9 травня 2022 року?
  • Надати графік відпусток секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк за 2021-2022 роки.
  • Які були виплачені матеріальні заохочення зарплата, доплата, преміальні та інші виплати за 2021 рік, 2022 рік (чотири місяці).
  • Чи отримувала секретар Олександрійської міської ради В.Косяк статус біженки (тимчасово переміщеної особи) чи переселенки.
  • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк за час її відсутності підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечувалось оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” та інших законів.
  • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк забезпечення своєчасності доведення рішень ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, забезпечення оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, забезпечення офіційного оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;
  • Яким чином та хто організовував під час відсутності секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечував доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку.

Окремо комісія звернулася до РВ ГУ СБУ в Кіровоградській області з питання проведення перевірки щодо перебування за кордоном секретаря Олександрійської міської ради В.Косяк у лютому-травні 2022 року в зв’язку з відсутністю достовірної інформації про місцезнаходження та мету перебування згаданої посадової особи під час війни.

За час надходження відповідей на поставленні питання, комісія зробила перерву. І відновить свою роботу 8 червня 2022 року на яке знову запросить секретаря Олександрійської міської ради та депутатів міської ради.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *