Пт. Тра 17th, 2024

Представники 15 громадських організацій міста обговорили текст нового головного юридичного документу громади – Статуту територіальної громади. Текст Статуту презентувала лідерам громадських об’єднань та організацій секретар Олександрійської міської ради, голова робочої групи із розробки Статуту тергромади Вікторія Косяк.

Зустріч відбулась на майданчику Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура.Урбаністика.Бізнес».

Зустріч відбулась на майданчику Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура.Урбаністика.Бізнес».

Учасники зустрічі цікавились як реалізовані права громади, щодо вирішення комунальних проблем, проблем захисту довкілля та екології. Також детально обговорено те, яким чином зафіксовані права та обов’язки жителів міста у новому Статуті.

Текст нового статуту мають затвердити рішенням ради та зареєструвати у територіальному органі юстиції. На сьогодні текст старого статуту тер громади, який не відповідає вимогам українського законодавства, скасований та знятий з реєстрації.

Наразі робоча група з підготовки нового тексту Статуту, куди ввійшли представники депутатського корпусу, громадський актив міста, в тому числі представники Олександрійського громадського протру «КУБ», представили на затвердження текст нового документу. Він матиме 36 статей та вісім розділів, що охоплюють питання реалізації жителями Олександрійської територіальної громади права на місцеві ініціативи та проведення консультацій із владою, а також вперше детально висвітлено питання звітування влади перед громадою, з’явились окремі розділи, які деталізують механізм реалізації електронної петиції, як колективного звернення громадян.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *