Вт. Чер 11th, 2024

В Олександрії стали традиційними одноденні подорожі, які відкривають жителям столиці України та інших міст сенс міста та його традиції, сучасне життя і мистецькі ідеї. Ці неформальні зустрічі започатковані спільно Олександрійським громадським простором “Культура.Урбаністика.Бізнес” та Київським інтелектуальним обєднанням “Cowo.guru – середовище мислення” стали вже традиційними. Організаційну підтримку таким зустрічам здійснює Олександрійська міська рада.

О.Панібратенко, керівник Олександрійського громадського простору “Культура.Урбаністика.Бізнес”, депутат міської ради

“Ми давно мріяли, щоб така співпраця із нашими друзями з міста Київ, Харків, Дніпро, Полтава, Житомир, Одеса відбулась і стала реальністю.Тепер можемо говорити, що такий місток єдності вже є. Але він на стадії становлення. Поки що не настільки ритмічно, як це можна було б робити в мирний час, але ми регулярно приймаємо гостей з інших міст, зокрема з Києва. Приїздять до нас люди різні – підприємці, працівники ІТ-сфери, люди з університетів і наукових закладів. Кожного ми цінуємо як людину, що відкрила себе місту, намагається зрозуміти сенс Олександрії. Я щиро вдячний за реалізацію цього проєкту і перші успішні візити до міста Андрію Мельнику, очільнику Cowo.guru, людині яка проєктувала такий напрямок взаємодії, яка гуртує людей і пропонує нове бачення того, що означає Олександрія та інші міста не лише для регіонів, але і для всієї України, світу.

Відкриваючи місто, ми нагадуємо і про нашого видатного земляка – Дмитра Чижевського, розказуємо і показуємо нашу історичну, культурну спадщину, відкриваємо педагогічні ресурси, демонструємо гостинність. Це важливо –  розвивати комунікацію навіть у такі складні часи як є – під час війни – і єднатись міцніше, підсилювати спроможність громади, показувати її можливості і разом з тим, проблеми, не вирішені питання. Маю сказати слова вдячності всім, хто допомогає нам в організації таких зустрічей. Є така підтримка особисто Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка, керівників комунальних закладів культури, творчого клубу Woliart, наших підприємців. Я та наші гості щиро вдячні кожному, хто нам допомагає презентувати Олександрію та олександрійців на гідному рівні”.

Fast-подорож зручна для гостей, які приїздять до міста за допомогою столичного експресу Інтерсіті з Києва до Олександрії. Звідси перша подорож – до селища Павлиш – освітнього ядра Олександрійщини і Кіровоградщини – школи видатного педагога Василя Сухомлинського. Екскурсія та розмова з керівниками школи та Педагогічно-меморіальним музеєм В.О.Сухомлинського, створює перший рівень знайомства з нашим краєм.

Наступна зупинка – Олександрія, куди гості приїздять і знайомляться з містом. відвідуючи його вулиці, знайомлячись із перлиною історичної і культурної спадщини – Олександрійським театром. Тут після перших емоційних вражень, пропонується дискусійний і наративний майданчик від краєзнавця, члена Національної спілки краєзнавців України, автора книги про історію міста “Олександрія. Історія Задніпров’я” Віктор Голобородька. Повну відеоверсію такої зустрічі можна переглянути за посиланням https://youtu.be/s4eSq8D5WNw?si=PWslWmcUFmqahjvY

Під час відвідин гості можуть побачити відреставрований театр, відвідують новостворений музей Д.Чижевського.

На звершення подорожі, гості мають можливість поспілкуватись з учасниками творчого клубу Woliart та переглянути творчі напрацювання учасників цього об’єднання.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *