Пт. Гру 1st, 2023

Протягом трьох днів олександрійські освітяни дошкільних навчальних закладів та місцевих шкіл переймали досвід від освітнього експерта з 15-річним досвідом управлінської роботи в освітньо-науковій сфері, доктора філософських наук, доцента Віталія Хромця. До Олександрії Віталій Хромець приїхав вперше, хоча місто було завжди йому цікавим через те, що тут народився і виріс всесвітньовідомий філософ Дмитро Іванович Чижевський, який є визначальною постаттю для науковця. Вирішальну ж роль у рішенні відвідати Олександрію відіграли дружні стосунки.

«Одним із аспектів мого візиту до Олександрії стала дружба з Олегом Івановичем Панібратенком, який де б ми з ним не зустрічалися, завжди ділився своєю любов’ю і захопленістю Олександрією. Тож я вирішив особисто відвідати це місто. І мені тут  подобається: і та енергія, яка зараз з’являється в Олександрії, і ті люди, яким небайдуже їхнє місто»,– поділився Віталій Хромець.

Експерт зазначив, що зараз в освітній системі всієї України, зокрема в Олександрії, є багато проблем. Наприклад, однією з них є невисока заробітна плата за важку працю вчителя, тому бажаючих пов’язати своє життя з цією професією з кожним роком все менше і менше. Через недостатню оплату праці немає мотивації і в тих педагогів, які вже працюють, і тому свою роботу вони виконують недостатньо якісно. І це далеко не єдина проблема. Але, на думку Віталія Хромця, у нашому сьогоденні саме школа є тим внутрішнім фронтом, де твориться новий українець, тому так важливо приділяти увагу освіті. 

Учнями тренінгу «Педагогіка для педагогів» в Олександрії стали саме ті вчителі, які не зважаючи ні на що віддані своїй справі, вони живуть своєю професією і зацікавлені у покращенні своїх педагогічних знань і навичок.

«Можна розглядати цей тренінг як певне підвищення кваліфікації для того, щоб структурувати досвід педагога і знайти ті аспекти, які можна посилити, щоб хороші педагоги стали ще кращими. Ми намагалися визначити, що є ціллю освіти та говорили про те, який зміст освіти повинен визначатися для досягнення цілей. Розглянули групи методик, які бажано застосовувати у роботі з сучасним школярем. Також ми говорили про мотивацію – як з нею працювати та як її стимулювати, бо якщо в учня не буде мотивації, то власне ніякі цілі не будуть досягатися. Обговорили й те, що має бути в роботі педагога, а що є неприпустимим і його потрібно виключити. Про ці та інші питання ми проговорили, щоб допомогти педагогом  знайти додаткові ресурси і покращити свою роботу», – розповів Віталій Хромець.

Експерт також зауважив, що суспільство працює таким чином, що середній рівень завжди тягнеться за кращим, тому якщо кращі стають найкращими, то і середній рівень підтягується за цим найкращим. Саме тому так важливо працювати з тими вчителями, які вмотивовані.

Тренінг для педагогів, який провели у приміщенні громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес», організував культурний центр «Простір Дмитра Чижевського». Допомагав в організації заходу для навчання місцевих педагогів і олександрійський міський голова Сергій Кузьменко.

Детальніше про візит Віталія Хромця до Олександрії та району, про його враження від міста та людей, про його бачення перспектив міста розкажемо згодом.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *