Пт. Тра 17th, 2024

Олександрія вибудовує нове бачення минулого, сьогодення і майбутнього через світоглядні концепції колеги Дмитра Чижевського – Омеляна Пріцака. А також заглиблюється у пошуки щодо відтворення власного культурного коду Керівник громадської спілки «КУБ. Культура.Урбаністика.Бізнес», депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко взяв участь у серії заходів, що спрямовані на розвиток культурних зв’язків міста. А також зміцнювати культурний фронт Олександрії – пошуку світоглядних концепцій, які допоможуть розвивати як Україну, так і місто, розвивати громадянське суспільство, зміцнювати українську державу з середини, формуючи світогляд українських громадян.

Один із таких заходів, онлайн-версію якого представлено на ютюб-каналі Cowo.guru – школи розвитку мислення, презентовано зустріччю з Таїсією Сидорчук, керівником Центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака, кандидатом історичних наук, викладачем НаУКМА. Тема спілкування – програмна і проєктна спадщина видатного історика, організатора проєктів світового масштабу, науковця світу української діаспори — Омеляна Йосиповича Пріцака.

Омелян Пріцак мав дружні відносини із не менш масштабною постаттю в українській науці – Дмитром Чижевським. Про Чижевського О.Пріцак залишив цікаві спогади, в яких по-своєму розкриває особистість видатного земляка. О.Пріцак мислив глобальними завданнями, шукав стратегію зміцнення та розвитку української науки і культури, як ефективного засобу протистояння культурній та політичній експансії, розбудови незалежної та потужної України. Це власне і є ті виклики, які стоять сьогодні перед Україною.

«Таїсія Сидорчук на зустріч розказала про п’ять масштабних проєктів та програм, які замислив і частково реалізував Омелян Пріцак за своє життя. Серед них — розбудова українського товариства в Німеччині, запуск українських кафедр та інституту в Гарварді, відзначення 1000-ліття хрещення Київської Русі з проєктуванням 50-томного видання з української писемної спадщини.

Мене зацікавила сторінка з біографії О.Пріцака, щодо зв’язків із видатним олександрійцем, науковцем-енциклопедистом, дослідником філософських вчень Д.Чижевським. Після заходу, в розмові з пані Таїсією я дізнався про цікаві подробиці листування, знайомства та співпраці двох великих українців. Мого земляка олександрійця, філософа, культуролога Дмитра Чижевського з Омеляном Пріцаком. В музеї зберігаються документальні підтвердження цього спілкування, можна відслідкувати живий зв’язок видатних вчених, побачити оригінали листів Чижевського до Пріцака. На мій погляд, це є фундамент для культурної та професійної взаємодії Олександрії з дослідниками Києво-Могилянської Академії», – прокоментував подію О.Панібратенко.

Коментар-допис у фейсбук Андрія Мельника, засновника Cowo.guru – школи розвитку мислення та керівника компанії «Профпереклад»

«В мене є запит про пошук людей, які мислять чи мислили і діють, чи діяли певним масштабом і з ким би я хотів сісти за один стіл і довго спілкуватись про ініціативи, які я втілюю задаючи багато питань. і далі, при можливості, товаришувати!

Такі люди є серед моїх сучасників і я намагаюсь з кожним спілкуватись, співдіяти і обговорювати ідеї. При цьому є особистості, які можуть бути тільки віртуальними співрозмовниками, бо відійшли в потойбіччя. Я знайомлюсь з ними через дослідників, книги та їх ініціативи.

Один з таких велетнів – Омелян Пріцак. На минулому тижні ми провели зустріч з Таїсією Сидорчук про проєкти світового масштабу Омеляна Йосиповича Пріцака. Запрошую до знайомства з відео про 6 ініціатив від Німеччини та Гарварду до Ватикану та України.

Надзадача Омеляна Пріцака – це незалежна Україна за яку ми зараз ведемо боротьбу».

Зустріч у Дніпрі: дослідження культурного коду міста і розуміння його сенсів

Напередодні у місті Дніпро відбулась також зустріч-інтерактив з дослідження культурного коду міста до розуміння його сенсів. У цьому заході взяв участь керівник громадського простору «КУБ» Олег Панібратенко. На його думку, такі заходи дають можливість бачити напрямки розвитку міст, отримувати важливі знання які допомагатимуть розбудовувати міські громади.

«Від погляду в минуле – до персональної візії створення майбутнього та пошуку спільної цікавості. А ще про особисті тригери та мотиви довгої вольової дії та відродження в людині віри в себе», пише у дописі-коментарі про подію співробітник центру «Менора» Світлана Єрмакова.

«Особисто для себе я по новому відкрила поняття естетики – саме в довгій вольовій дії, націленій на трансформацію, відродження та створення прекрасного, базуючись на стовпах віри, людяності, цінностей і принципів.

Дякую всім учасникам за ці неймовірні два дні спілкування, щирість та відкритість! Дякую Cowo.guru – середовище мислення, Андрію Мельнику та Олександру Філоненку за таку потужну ідейну ініціативу та модерацію! Вірю в Україну!», – зазначає С.Єрмакова.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *