Сб. Тра 18th, 2024

Очільнику патологоанатомічного підрозділу міської лікарні в Олександрії А.Шевченку та його помічниці – Н.Широковській оголосили підозру. Не виключено, що до них можуть додатися і інші фігуранти справи. Підозра оголошена щодо порушення посадовцем та його помічницею частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

ККУ говорить, що це стаття про «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». Частина третя цієї статті Кодексу передбачає відповідальність за отримання «неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб».

Нагадаємо, що нещодавно ми повідомляли про те, що патологоанатомічний підрозділ міської лікарні в Олександрії потрапив під пильне око правоохоронців ще до початку нової фази війни. Злочинну групу хабарників вистежували пів року. А також про те які відбувались трансформації із видами послуг, що надавав керівник цієї структури та які вдалось з’ясувати за допомогою аналітичної системи YouControl.

Ще раніше стало відомо і про те, що в Олександрії викрито групу хабарників, які вимагали гроші з громадян у яких померли рідні і близькі. У публікації зазначалось, що мова йде саме про олександрійську міську лікарню та про паталогоанатомічне відділення.

Викриття хабарників завершилось 8 липня, коли під час п’ятничного «підбиття підсумків», фігуранти кримінального провадження розподіляли черговий «прибуток» від незаконної діяльності. Тоді фігурантів справи не затримали. Головний фігурант справи взагалі перебував на лікарняному. Проте від отримання своєї «долі» не відмовився.

Керівник патологоанатомічного відділення міської лікарні А. Шевченко був викритий правоохоронцями Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України на хабарництві, що мало систематичний і характер.

Щоб отримувати гроші незаконним шляхом, організовано групу осіб, а «допомагали» у цьому медичні сестри. Для незаконного збагачення він примусив до співпраці медичних сестер лікарні. Ціна за «послуги» повернення тіла померлого стала примусовим «податком» і була приблизно 2 тисячі гривень. Цей керівник відділення, якого свого часу протегували представники міського керівництва тепер матиме змогу довести свою невинуватість у суді.

Один з епізодів справи вражає зажерливістю: з батьків громадян, які стали вимушеними переселенцями та не мали грошей, хабарники вимагали свій незаконний «тариф».

Раніше очільник відділення вже був змушений захищатись, бо на нього склали протокол про корпійне правопорушення. Але ця історія за екс-керівництва міста не мала продовження.

Нове керівництво громадою, у 2021 році теж не звернуло увагу на продовження імовірно протиправної діяльності А.Шевченка і просто продовжило співпрацю, ніяк не реагуючи на критичні зауваження та повідомлення.

Слід зазначити, що ще 10 років тому корупційна схема збагачення на смерті людей була викрита журналістами телерадіокомпанії «Контакт-ЛТД». Проте тоді справа далі гучних заяв та розслідування не пішла.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *