Пт. Гру 1st, 2023

Рішення про формування Олександрійської міської об’єднаної громади у такий спосіб, який визначено на засіданні Кабінету Міністрів України 15 травня та поділ Приютівської ОТГ є консолідованою позицією Міністерства розвитку громад та територій, профільного комітету Верховної Ради та Уряду, повідомляє інформаційне агентство «Новий громадянин».

Саме так відповіли на запитання ІА «Новий громадянин» заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода та народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України Віталій Безгін під час всеукраїнської онлайн пресконференція для регіональних ЗМІ «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи», коментуючи імовірності збереження повсюдності місцевого самоврядування в Україні під час реформи децентралізації.

Представник міністерства та парламенту уточнили, що вважають «точкові зміни» у Перспективному плані Кіровоградської області «абсолютно вірними» і такими, які віддзеркалюють «державницьку позицію».

Зміни відбулись із двох причин: порушення методики формування об’єднаних громад та врахування позиції Асоціації міст України. Мета такого переформатування є бажанням «не розривати Олександрію».

Вцілому перспективний план Кіровоградщини спікери пресконференції оцінили як якісний.

Повний текст коментарів

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України

Було подано одну із версій перспективного плану де Олександрія була розірвана, тобто там не було забезпечено повсюдності (місцевого самоврядування – ІА «НГ».) і якраз принципова позиція і підкомітету, і Міністерства, і Уряду фактично дала нам можливість переконати авторів, розроблення цього проекту, щоб забезпечити повсюдність місцевого самоврядування Ми сподіваємось що так і буде і в інших випадках. Це – базовий принцип місцевого самоврядування на базовому рівні. Тому що у нас повсюдність теоретично існує, але вона існує на рівні області. Якби юрисдикція обласної ради розповсюджується на всю територію. Можна сказати є ж повсюдність? Є. На рівні району юрисдикція районної ради розповсюджується на весь район? Розповсюджується. Є повсюдність. А от на рівні територіальних громад цього немає. Тобто сільські селищні, міські ради в більшості випадків їхня юрисдикція розповсюджується лише в межах населених пунктів, і це якраз є проблема, яку ми повинні з цією реформою вирішити назавжди. Із тим, щоб розвиток громад відбувався не лише в межах населених пунктів, а за їхніми межами розбудовувалась інфраструктура, проекти відповідні реалізовувались і щоби громада відповідала за комплексний розвиток територій, а не лише в межах забудови населених пунктів».

Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

«Позиція по змінам до Перспективного плану Кіровоградської області – це була консолідована позиція Міністерства, комітету і уряду. Я переконаний, що ті точкові зміни, що відбулися, вони є абсолютно вірними. Що стосується безпосередньо цієї зони, абсолютно вірно зазначається, що в базовому поданні, і так як формувалась громада навколо міста Олександрія, по-перше вона його фактично майже брала в кільце. По-друге там розривалась територія Олександрії, що є неприпустимим. Тому відповідно дані пропозиції від Асоціації по врахуванню даної проблеми були враховані. Коли мова про те, що там села забирались, там було дійсно забезпечено обмін територією, тому що з іншого боку сільські ради цієї громади додавались. Але мета була в тому, щоб не було порушення Методики і власне місто Олександрія не було розірваним. Тому тут все ж таки питання треба адресувати початково тим, хто хотів трошки схитрити так, і створити безпосередньо громаду з порушенням методики напевно маючи якісь там свої зацікавлинки в цьому. Що стосується вцілому перспективного плану Кіровоградської області, на мою переконання він якісний і знову ж таки ті точкові зміни, що відбулися… абсолютно правильне державницьке рішення»”.

Пресконференція: «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи»

Пресконференція: «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи»

Програма DOBRE 发布于 2020年5月19日周二

Суть рішення Кабміну

Кабінет Міністрів України затвердив формат створення об’єднаних територіальних громад в Кіровоградській області. За попередньою інформацією Кабінет міністрів переформатував територію вже створених об’єднаних громад та імовірні проекти ОТГ.

Таким чином Головківка має ввійти до майбутньої Олександрійської міської ОТГ, а перспективна Червонокам’янська громада має об’єднати в собі і Попельнастівську ОТГ, яка вже створена. Про те яким чином будуть відбуватись ці об’єднання у тексті постанови мова не йде.

Крім того, окремим ОТГ стає «бунтівне» селище Пантаївка, яке тривалий час не могло досягти порозуміння щодо виходу із підпорядкування Олександрійської міської ради.

Олександрійська міська ОТГ включатиме: місто Олександрію, Головківську сільську (нині у складі Приютівської ОТГ), Звенигородську сільську, Ізмайлівську сільську, Олександрійську селищну (екс- селище Димитрове) ради.

Пантаївська ОТГ: селище Пантаївка, Бандурівську сільську раду та Диківську сільську раду Знам’янського району.

Новопразька ОТГ — без змін: селище Нова Прага, Світлопільська, Шарівська сільські ради, і Пантазіївська рада Знам’янського району.

Червонокам’янська ОТГ включатиме населені пункти нинішньої Попельнастівської громади: Червонокамянську, Дівочепільську, Добронадіївську, Куколівську, Олександрівську, Щасливську, Попельнастівську, Долинську, Михайлівську, Травневську, Улянівську сільські ради.

Приютівська ОТГ: Приютівська, Андріївська, Войнівська, Косівська, Костянтинівська, Лікарівська, Недогарська, Новоселівська, Протопопівська ради.

Текст рішення не опубліковано, але під час пресконференції було повідомлено, що Кабінет Міністрів розгляне рішення додатково і завтра (20 травня) має бути схвалено остаточні тексти урядових розпоряджень щодо текстів Перспективних планів областей.

Реакція громад

Нагадаємо, як повідомляло ІА «Новий громадянин», за проектом нового Перспективного плану Кіровоградщини, Попельнастівська ОТГ має бути поглинута ще не створеною Червонокам’янською ОТГ, а частина існуючої Приютівської ОТГ має бути передана Олександрійській міській громаді. Пантаївська ОТГ створена буде за тією схемою, яка передбачалась під час проходження попередніх етапів, в тому числі обговорення та ухвалення рішень у новостворювані громаді.

На проект такого рішення Уряду голови Попельнастівської та Приютівської ОТГ відреагували заявами за підписами депутатів рад. У цих заявах депутати рад не погоджуються із переформатуванням ОТГ. Попельнастівська ОТГ заявила, що вона подає на таке рішення Уряду до суду. Намір подати до суду також оголосили у Приютівській ОТГ.

Фото: скріншоти з фейсбук-сторінки https://www.facebook.com/uacrisis.ua

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *