Пт. Тра 17th, 2024
Попельнасте

Попельнастівська об’єднана громада оскаржить в суді постанову Кабміну про переформатування громад Кіровоградщини, зокрема пункт, щодо ліквідації Попельнастівської ОТГ у вигляді поглинання населених пунктів громади новостворюваною за проектом розпорядження Кабміну, Червонокам’янською громадою.

«Будемо звертатись до судової інстанції, до адміністративного суду. Депутати 100% підтримують і громада такі дії підтримує», – прокоментував таке рішення голова Попельнастівської ОТГ Олег Волянський.

«Я можу сказати, що це – розтоптане народовладдя. Взагалі – це антидемократичні заходи, які дискредитують процес децентралізації», – говорить голова ОТГ.

Олег Волянський говорить, що не отримував жодних офіційних документів про такі зміни меж громади і не володіє інформацією звідки з’явились такі ідеї які жодним чином не обговорювались із громадою.

«Ми, згідно всіх тих вимог які були щодо добровільного створення ОТГ пройшли всі етапи створення із обговореннями ,рішеннями сесій, погодженнями. 17 листопада 2018 року постановою Кабміну ми були визнані спроможною громадою. Якщо брати практичну сторону, а не тільки показники, життя показало що у наша громада – життєздатна. Доходи на душу населення і індекс спроможності одні з найвищих. Є певні зауваження по двом показникам – кількості населення і кількості дітей шкільного віку. Але є і інші показники які говорять про компактність і економічну спроможність, організаційну згуртованість громади. Приєднання до Червонокам’янської громади – це як поєднати дві різні планети», – коментує О.Волянський

Попельнастівська ОТГ: як створена і що має сьогодні

Сьогодні територія Попельнастівської сільської ради що об’єднала шість населених пунктів включає 21199,9 гектарів. В склад громади входять села Попельнасте, Долинське, Травневе, Зелена Балка, Зелене, Братське.

Загальна чисельність населення – трохи більше ніж 1,5 тисячі жителів.

До ради об’єднаної громади обрано на перших виборах 14 депутатів, що представляють різні політичні сили – «Солідарність», «Батьківщина», «Самопоміч». Діє дві старостинські округи – Долинська та Травенська.

На 2019 рік бюджет громади складав 15269,2 тис. гривень.

На території ОТГ діє розвинена соціальна сфера: фельдшерсько-акушерський пункт, амбулаторія, аптека, навчально-виховний комплекс, дитсадок, спортмайданчик, позашкільний заклад, вісім закладів культури, серед яких – культурно-освітній центр Толока, який не має аналогів у Кіровоградщині.

Об’єднана громада нещодавно повідомила про продовження ремонтних робіт на дорогах, зокрема на території Травенського старостинського округу.

Фото: фейсбук-сторінка Попельнасте-серце громади https://www.facebook.com/popelnaste1766/ та сайту «Попельнастівська громада» https://popelnastivska-gromada.gov.ua/

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *