Чт. Тра 16th, 2024

Представники об’єднаних громад Кіровоградщини провели акцію протесту біля Кабінету Міністрів та Офісу Президента у місті Києві, повідомляє інформаційне агентство «Новий громадянин».

Акцію провели представники більше 50 територіальних громад з усієї України. Головні вимоги протестувальників – збереження сформованих громад, частина яких новим рішенням влади передається іншим новостворюваним громадам, а частина – поглинається новими.

Після ухвалення урядових рішень, Приютівська ОТГ направила звернення до кабінету міністрів та Офісу Президента щодо неприпустимості втручання у питання формування територій діючих спроможних громад. Про надсилання таких звернень ІА «Новий громадянин» підтвердив голова Приютівської об’єднаної громади Андрій Коломійцев.

Аналогічні звернення надіслано представниками Попельнастівської ОТГ.

Позиція Асоціації ОТГ

Напередодні про проведення акції протесту заявили представники Асоціації об’єднаних територіальних громад України. Під час проведення акції протесту, до протестуючих вийшли представники секретаріатів. Звернення були зареєстровані, а з представниками ОТГ спілкувався представник Мінірегіону Микола Рубчак.

«Вийшли до нас представники секретаріатів взяли документи. Ми передали загальне звернення від асоціації, і кожна громада передала індивідуальне звернення це близько п’ятдесяти звернень індивідуальних», – прокоментував ІА «Новий громадянин» голова Асоціації об’єднаних територіальних громад Олександр Корінний

Олександр Корінний, голова Асоціації ОТГ. Фото за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/7186?page=3

«Ми проти, ми не допускаємо думки, що може бути знищення громад тому, що це – не правильно. Реформу робили для них і їх знищили. І плюс ми пропонували зустріч з президентом і прем’єром, щоб почули нас, щоб внесли зміни до перспективних планів регіонів і зберегли громади. Ми хотіли цією акцією показати, що це не «хотєлки», а це – прості люди приїхали і хочуть мати шанс на самовизначення», – зазначив у коментарі О.Корінний.

Коментар на фейсбук-сторінці «Попельнасте – серце громади»

Сьогодні, 29 травня у Києві, біля приміщення Кабінету Міністрів та Офісу Президента відбулася акція протесту проти руйнації успішних громад. Акція була організована Асоціацією ОТГ України. Представники Попельнастівської ОТГ передали Звернення зі своїми вимогами та аргументами до Кабінету Міністрів та Офісу Президента. Представники громад з усієї України разом з нашими земляками сподіваються, що голос народу буде почутий.

https://www.facebook.com/ufi/reaction/profile/browser/?ft_ent_identifier=ZmVlZGJhY2s6NzYwNDQ5MzY4MDMxMzA4&av=100001417385987

Коментар на фейсбук-сторінці старости Головківського старостинського округу Тетяни Кузьменко

Сьогодні, 2 травня 2020 року, ми мали можливість взяти участь в мирній акції, яка відбувалася в м.Києві під стінами Кабінету Міністрів України та Офісом Президента України!!! Намагалися донести думку більшості жителів Головківської та Ізмайлівської громад Приютівської ОТГ та наполягали на недопущенні порушення прав громадян, зазначених в ст. 2, 6 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, ЗУ “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та які передбачені в статті 140 Основного Закону – Конституції України!!!

❗ГОЛОВКІВКА ПРОТИ АНЕКСІЇ❗

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004120847808

Коментар заступника Міністра розвитку громад та територій України

«27.05.2020 затверджено ВСІ перспективні плани. Попереду ще затвердження КМУ адмінцентрів і меж територій громад, а також проект постанови про утворення/ліквідацію районів областей. Часу на роздуми практично немає.

Так співпало, що 25-29.05.2015 (5 років тому) вперше презентувалися ОДА проекти перспективних планів громад. Ніхто тоді не думав, що цей шлях буде таким складним і тривалим», – написав у своїй фейсбук-сторінці заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Він також прокоментував відсутність текстів розпоряджень Кабінету Міністрів України, відповідаючи на запитання ІА «Новий громадянин».

ІА «НГ»: Текстів розпоряджень КМУ так і немає на сайті, і в інших джерелах вони теж не опубліковані. Тож як саме сформовано нові громади не зрозуміло.

Вячеслав Негода: Все буде.

ІА «НГ»: Ви говорили, відповідаючи на питання, що очікується публікація ще минулого тижня. Так зазначалось на прес-конференції. До речі ці розпорядження очікують і в Пантаївці, яка нарешті крізь терни створить власну спроможну ОТГ, відділяючись цілком логічно від міста Олександрії.

В’ячеслав Негода: І я чекаю. Випуском займається секретаріат КМУ.

Розпорядження Кабміну не врахувало позицію ОТГ

Станом на вечір 29 травня на сайті «Урядовий портал» опубліковано текст розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 593-р. В тексті, громади, які утворюються чи змінюються відповідно до оновленого перспективного плану, вказані як такі ,що відносяться до Олександрійського району. Імовірно у тексті Кабміну помилка і мова йде про громади Олександрійського району:

Новопразька смт Нова Прага Новопразька
Світлопільська
Шарівська
Пантазіївська (Знам’янський район)
Червонокам’янська с. Червона Кам’янка Червонокам’янська
Дівоче-Пільська
Добронадіївська
Куколівська
Олександрівська
Щасливська
Попельнастівська
Долинська
Михайлівська
Травневська
Улянівська
Приютівська смт Приютівка Приютівська
Андріївська
Войнівська
Косівська
Костянтинівська
Лікарівська
Недогарська
Новоселівська
Протопопівська
Пантаївська смт Пантаївка Пантаївська
Бандурівська
Диківська (Знам’янський район)

Окремо вказано і про склад Олександрійської міської громади

Олександрійськам. Олександрія Олександрійська міська
Головківська
Звенигородська
Ізмайлівська
Олександрійська селищна

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *