Нд. Чер 16th, 2024

Викладачі, студенти, підприємці та громадські діячі переглянули документальну стрічку Олександра Ткачука «Хто ми? Психоаналіз українців» та намагалися знайти нові горизонти своєї ідентичності. Для спільного перегляду фільму олександрійців зібрав культурний центр «Простір Дмитра Чижевського» в приміщенні громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес».

«Простір Дмитра Чижевського» – це спільний проєкт, створений активістами-однодумцями. Головна мета – повернути в Олександрію ім’я всесвітньо відомого вченого-земляка Дмитра Івановича Чижевського, і разом з тим допомогти олександрійцям відкрити в собі «українськість», розкрити себе як частину багатоетнічної, мультикультурної української нації.

«Ми тримаємо зараз певний рух, і фільм «Хто ми? Психоаналіз українців» – це і є та призма, з якою ми будемо рухатися як українці. Тому це дуже важливий фільм, ми будемо далі працювати, розуміючи у певних межах, що таке ідентичність українця. Це, я гадаю, якраз дуже добре розумів Дмитро Іванович Чижевський», – зазначила керівник культурного центру «Простір Дмитра Чижевського» Мар’яна Образкова.

Фільм «Хто ми? Психоаналіз українців» на прикладах з історії минулого століття дає зрозуміти, що Україна пережила дуже багато драматичних подій, таких як дві світові війни, Голодомор, репресії тощо. Багаторічне насилля не могло не вплинути на свідомість українського народу і вилилося у масову психологічну травму, яка передалася й сучасним українцям. Те, які ми є, як ми будуємо стосунки, як ставимося до грошей та до влади – все це наслідки колективних травм, вважають експерти документальної стрічки.

Після перегляду фільму олександрійці ділилися враженнями від стрічки та реальними історіями з життя своїх бабусь, дідусів чи знайомих того покоління, яке пережило події 20 століття. Кожному було що згадати та про що розповісти. Зараз і ми переживаємо війну, яка вже почала здійснювати свій руйнівний вплив зокрема і на психологічний стан людей, тому зараз так важливо починати думати над тим, як побороти цей вплив і відродити Україну.

Учасники зустрічі спробували поміркували про те, які шляхи потрібно здійснити для подолання існуючих перешкод, щоб врешті решт стати здоровою та успішною нацією. Звучали найрізноманітніші пропозиції, але з одним погодилися всі: для досягнення успіху кожному потрібно починати з себе, зі своїх родин.

Перегляд документальної стрічки «Хто ми? Психоаналіз українців» у «Просторі Дмитра Чижевського» увійшов у цикл підготовчих заходів до відзначення 130-річчя Дмитра Івановича Чижевського. Зустріч відбулася за підтримки Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка та сприяння громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *