Пт. Тра 17th, 2024

Майбутні аграрії опановували мистецтво успішної комунікації під час базового тренінгу. «Мистецтво комунікації» – другий захід у рамках «Зустрічей у Просторі Дмитра Чижевського», проведений на базі Олександрійського аграрного фахового коледжу БНАУ – колишньої чоловічої гімназії, де навчався всесвітньо відомий вчений-олександрієць Дмитро Іванович Чижевський. Навчання для старост з різних груп аграрного коледжу проводила психологиня Інна Забіян.
«Цей тренінг безпосередньо для лідерів, – пояснила тренерка. – Я вважаю, що лідером є кожен з нас, і ми можемо працювати над своїми лідерськими якостями, щоб надалі зрости як лідери, стати сильнішими, впливовішими особистостями. На цьому тренінгу ми говорили про комунікацію, і на мою думку, хто вміє ефективно комунікувати, той володіє світом. Тренінг називається «Мистецтво комунікації», тобто ми шукали навіть більш творчий підхід, ніж науковий чи психологічний, і набутими на цьому занятті навиками студенти зможуть користуватися в подальшому житті».
На початку заходу студенти разом з тренеркою спробували зрозуміти, що ж таке комунікація і навіщо потрібно вміти комунікувати. Під час активної розмови стало зрозуміло, що без уміння спілкуватися з оточуючими людьми неможливо ані вдало влаштуватися на роботу, ані побудувати стосунки, ані стати лідером, і саме тому так важливо навчитися ефективно комунікувати. Говорити, вміти говорити, слухати, вміти слухати та бути почутим – це головні складові мистецтва комунікації, вважає тренерка Інна Забіян, і саме цьому в ігровій формі навчалися учасники тренінгу. Серед учасників тренінгу був і депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко.

Під час тренінгу за допомогою різноманітних цікавих вправ і технік молоді хлопці та дівчата визначали свій рівень комунікації, познайомилися з вербальними та невербальними засобами спілкування і на практиці спробували комунікувати лише за допомогою жестів та міміки. Також студенти вчилися не тільки передавати інформацію, а й бути активними уважними слухачами. Поговорили і про толерантність у спілкуванні з людьми. Тренерка Інна Забіян запропонувала учасникам виконати вправу «Сніжинка», яка показала, наскільки кожна людина індивідуальна, і тому саме толерантність може допомогти досягти успішної комунікації.
«Ця історія в тому числі про те, як ми будемо відбудовувати Україну після нашої перемоги, якою ми побачимо нашу країну новою, з якими цінностями та принципами, і як ми будемо в ній себе відчувати, – по завершенню тренінгу підсумував Олег Панібратенко. – Для мене символічно, що ми почали проєкт «Простір Дмитра Чижевського» саме з цього закладу, бо тут навчався Дмитро Чижевський – унікальна особистість, яка була комунікатором, досліджувала світ і взагалі був людиною, що без проблем опановувала інші мови, інші країни, інші культурні надбання та цивілізаційний контекст. І попри те, що він відчував себе громадянином планети, людиною як вільно почувала себе що у Європі чи США він вирощував у собі українськість. Для нас стоїть важливе питання – а як вирощуємо в собі українськість ми? Якщо говорити про власну ідентичність, то для мене Дмитро Іванович – це вдалий приклад людини, якій успішно вдалося цю українськість в собі виростити і усвідомити значущість української культури, української науки і українського всесвіту для всього людства».

«Якщо поєднувати тему комунікації з Чижевським, то він, я вважаю, якраз і є умовним ідеалом комунікації, – додала голова культурного центру «Простір Дмитра Чижевського» Мар’яна Образкова. – Чому саме він? Тому що коли спостерігаєш за ним, ти бачиш, наскільки масштабно те, що він робив, і наскільки комунікація може привести будь-куди, навіть у космос, адже саме тут, в Олександрії, разом з батьками, Дмитро Чижевський досліджував космос. І це теж комунікація».

Базовий тренінг «Мистецтво комунікації» в аграрному коледжі відбувся за підтримки Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка та Громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *