Пт. Тра 17th, 2024

В Україні реалізовано унікальний мультимедійний проєкт «Україна всесвіту». Перші покази цього проєкту відбулись наприкінці 2022 року у столичному торговельно-розважальному центрі Gulliver, де вони продовжені у 2023 році.

Це – спільний проєкт зреалізований інтелектуалами та бізнесменами. Головними виконавцями та організаторами стали ТРЦ Gulliver, Мала Академія Наук України та Середовище розвитку мислення Cowo.guru. Завдяки технології віртуальної реальності – проєкції 360°, кінетичним інсталяціям і звуковим ефектам – глядачі можуть повністю зануритися в космічний й символічний світ, у якому історія України відкривається по-новому. За посиланням більше про відкриття проєкту у новинах загальноукраїнського телеканалу.

На прикладі знакових подій розповідається про те, як викарбовувалися головні риси українців – космічність, мудрість і сердечність. І як об’єдналися ці риси в нашу національну унікальну рису, яку визначають автори проєкту як «софійність». Серед видатних українців світового масштабу, що стали героями цього мультимедійного проєкту є і наш земляк, відомий вчений Дмитро Чижевський.

У дванадцятці Дмитру Чижевському компанію склали: український філософ і поет Григорій Сковорода, театральний режисер, драматург Лесь Курбас, художник і новатор в архітектурі ХХ століття Опанас Сластіон, науковець Іван Огієнко, художниця та сценографістка Олександра Екстер, художник, педагог Федір Кричевський, український та міжнародний учений Омелян Пріцак, оперна співачка Соломія Крушельницька, засновник практичної космонавтики Сергій Корольов, хірург-новатор Микола Амосов, а також учений-природознавець Володимир Вернадський.

Щодо Дмитра Чижевського, то у цьому проєкті ім’я нашого вченого-земляка з’явилось внаслідок співпраці олександрійців зі столичними інтелектуалами та підприємцями.

«Наша олександрійська спільнота переконала організаторів цього проєкту і Дмитра Чижевського включили в список 12 людей, про яких зараз розповідають у Києві. Громадський простір «КУБ» тісно співпрацює з активом, який створив цей проєкт. Особливо давні і дружні стосунки у нас з Середовищем розвитку мислення Cowo.guru, зокрема з його засновником Андрієм Мельником, який суттєво посприяв появі Д.Чижевського на цьому майданчику.

Особливість проєкту в тому, що люди приходять у торговельно-розважальний центр, який є одним із найбільших в Києві, щоб щось придбати, але тут вони можуть і отримати дозвіллєву складову, задовольнити свої культурні потреби. У цьому просторі відвідувачі мають можливість побачити банерну виставку з мультимедійним шоу, де Україна і її глибинна історія розкривається за 15 хвилин. У цій демонстрації ключовими фігурами виступають 12 діячів, які зробили величезний внесок у розвиток України і які є відомими не лише в межах нашої країни, але і на інших континентах.

Близькою до олександрійців є постать Дмитра Чижевського, який є у цьому переліку українських дієвців, що як словом, так і справами просували Україну, розвивали її культуру, науку, мистецтво. Такий проєкт – це цікавий культурний майданчик. На мою думку, коли доторкаєшся до таких знань, до такої інформації, якщо пропонується у такій формі, хочеш бути не лише спостерігачем історії, а відчувати себе як творцем нового світу. Діяти як це могли і робили наші видатні 12 українців, серед яких і наш земляк Дмитро Чижевський.», – розповів про проєкт та поділився своїми враженнями керівник ГС «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес» Олег Панібратенко.

Очільник «КУБу» також додав, що мріє у 2023 році в Олександрії реалізувати схожий проєкт, в якому теж розкриватиметься історія через видатних українських культурних та наукових діячів.

«Дуже важливо, щоб такі події з’являлися і в Олександрії, щоб ми досліджували нашу культурну спадщину. Важливо знати власну історію, тому що ми знаємо її поверхнево і з тих джерел, інформацію з яких сьогодні вже потрібно сприймати дуже критично.

Ми сильні тоді, коли ми знаємо нашу історію, і чим менше в ній «білих плям», тим ми сильніші.

Історія надихає. Коли ми дізнаємося, як жили наші попередники ,які вони долали труднощі і яких вершин досягали. Натомість не знати історію означає назавжди залишатися вразливими, без досвіду і без коріння. Саме зараз ми здобуваємо цей важливий досвід, бо раніше він у нас був у контексті радянської ідеології і пропаганди. В СРСР про Дмитра Чижевського мовчали десятки років. Зараз ми перевідкриваємо цю видатну постать.

В Олександрії створюється музей Д.Чижевського, на його честь перейменована школа. Відповідно ми теж намагаємось створювати інтелектуальний майданчик, який покаже Олександрію через нову спроможність як у розвитку інтелектуальних проєктів, навчальних, так і в контексті бізнесу, зацікавленості до нашої території людей, що можуть принести інвестиції як матеріальні, так і духовні», – пояснив Олег Панібратенко.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *