Сб. Тра 18th, 2024

Громадський простір «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес» сприяє формуванню інтелектуального середовища друзів Дмитра Чижевського. Це має бути просвітницький гурток для дорослих. Саме такий гурток колись створив і очолив в Олександрії видатний енциклопедист, філософ, літературознавець, славіст Дмитро Іванович Чижевський – відомий на весь світ науковець, чий життєвий шлях розпочався саме в нашому місті.

«Ми зараз перевідкриваємо в Олександрії Дмитра Чижевського. На базі громадського простору «КУБ» ми створюємо платформу, на якій буде діяти просвітницький гурток. Це, умовно кажучи, коло друзів Дмитра Чижевського, задача якого – відродити практики видатного вченого-земляка, які він запроваджував в Олександрії. Це був такий простір, де збиралися люди, яким було цікаво розкрити свої здібності, знання, пізнати глибше себе самих і життя взагалі. У цьому гуртку олександрійці мали можливість здобувати самоосвіту, поглиблений саморозвиток. Тож ми хочемо у такий спосіб почати ці практики в Олександрії й сьогодні. Також через Чижевського ми маємо пізнати світ, де він працював, творив і по-новому відкрити його діяльність в Європі і в США для олександрійців. Щоб і вони теж могли доторкнутися до того середовища. Зараз війна показала всьому світу, що ми вільний, мудрий народ, який має свої традиції, свою державність, і ми будемо тепер по-новому себе відкривати світу», – пояснив ініціатор ідеї реконструкції гуртка, голова громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес» Олег Панібратенко.

Першими до кола друзів Дмитра Чижевського в Олександрії приєдналися викладачі різних гуманітарних дисциплін з педагогічного, аграрного та політехнічного фахових коледжів міста. На свою першу зустріч, об’єднану Чижевським, вони зібралися у громадському просторі «КУБ». Педагоги розглядали Чижевського з точки зору предметів, які вони викладають. На їхню думку, Дмитро Чижевський дуже мало висвітлений у навчальній програмі, хоча ця особистість та його праці варті уваги. Освітяни також зауважили, що більшість олександрійців взагалі не знає, хто такий Чижевський, не зважаючи на те, що ця людина народилася в Олександрії, навчалася в нашому місті і тут формувалася як особистість. Тому всі присутні дійшли висновку, що треба максимально розширювати свої знання про Чижевського та ділитися ними з іншими містянами.

Ідея популяризації в Олександрії Дмитра Чижевського об’єднала не тільки корінних олександрійців, а й тих, чиєю домівкою Олександрія стала зовсім нещодавно. Однією з таких людей стала психологиня з Харкова Мар’яна Образкова.

«Я зацікавилася Чижевським після спілкування з Олегом Панібратенком. Під час кожної нашої зустрічі він так натхненно розповідав про Дмитра Івановича, що це натхнення передалося і мені. Я вирішила дізнатися, чому ж ця постать викликає в людях такий ефект незгасаючої прихильності. Мені до рук потрапила книга дослідників знаменитого олександрійця, і прочитавши її я відкрила для себе новий Всесвіт! Зараз я готую невелику презентацію свого бачення Дмитра Чижевського. Хочу подивитися на нього з точки зору друга – «другого», але знайти в ньому і себе. Ця формула, як на мене, і є головною у теорії дружби. Хочу, щоб кожен з нас згодом розкрив у собі свою маленьку частинку Дмитра Чижевського, а я почну»,– поділилася учасниця просвітницького гуртка, харків’янка Мар’яна Образкова.

Голова громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес» Олег Панібратенко зауважив, що надалі планується розширювати коло друзів Дмитра Чижевського, щоб до нього приєднувалося не тільки доросле населення, а й підлітки та молодь. Також до гуртка для проведення лекцій планують запрошувати «чижевськознавців» та інших інтелектуалів з великих українських міст.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *