Пт. Тра 17th, 2024

Жителі Перемозького мікрорайону на зборах вирішили боротися за громадську оренду ставка. Таке рішення ухвалили 100% учасників зборів, що відбулися в місцевому Будинку культури. Ще на початку появи цього шахтарського селища, яке згодом стало мікрорайоном Олександрії, ставок мав технічний напрямок використання. Але згодом ця місцина стала одним з улюблених місць відпочинку та рибальства для багатьох не тільки місцевих жителів, але і для всіх жителів громади.

Тепер жителі громади, враховуючи 15 річний досвід існування громадської організації «Розвага», яка у різний спосіб експлуатувала ресурси ставка, вирішили створити ініціативну групу. Саме вона і звернеться безпосередньо до Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка щодо питання передачі в оренду громаді, цього водного плеса.

Попередньо громадська організація, яка за даними аналітичної системи YouControl є дієвою і за даними членів ГО об’єднує 250 жителів мікрорайону, зверталась до мера з пропозицією передати у встановленому законом порядку, ставок у оренду. За можливості, щоб оренда ця була мінімальною, адже громада тоді самотужки хазяйнуватиме, обслуговуватиме ставок та порядкуватиме на цій території.

За таку пропозицію проголосувало 87 учасників зборів.

Вже не один рік ставок практично розграбовується, адже у нього немає господаря. Про зариблення та упорядкування прилеглої території мова взагалі не йде, хоча раніше тут був добре упорядкований пляж. Чи не єдине місце відпочинку для людей на віддалених мікрорайонах міста. «Війна» за ставок наразі вже втомила місцеву громаду, а теперішні «сірі» схеми оренди призвели до скорочення ресурсності території.

Як повідомив на засіданні житель мікрорайону Ярослав Яворський вважає, що подальша бездіяльність призведе до ще гіршого стану і треба припинити мовчки споглядати за тим як ставок знищується. Щоб активно реагувати на виклики, жителі Перемозького мікрорайону створили ініціативну групу у складі одинадцяти осіб. В склад групи ввійшли Микола Сандул, якого обрали головою групи і головою зборів. А також: І.Селєзкін, В.Мосійчук, Р.Сенета, Д.Макаренко, Д.Сидоренко, О.Рослов, С.Саєнко, Д.Дмітрієнко, Л.Бадіон.

На зборах виступили десятки жителів громади, які підтримали ідею почати по господарські використовувати ставок і піклуватись про нього спільними зусиллями.

Як зазначав на зібранні депутат Олександрійської міської ради, голова фракції «ВО «Батьківщина» в міськраді В.Журавльов, ініціативній групі для позитивного вирішення питання необхідно чітко задекларувати перед виконавчою владою на яких умова, для яких цілей та за які кошти планується обслуговування ставка. «Наша головна мета – щоб ставок розвивався підтримувалась територія у належному стані, а люди отримали рекреаційну зону, яка відповідала б всім вимогам. Тобто щоб був рятувальний пост, черговий спеціаліст, що може надати екстрену медичну допомогу», – зазначив В.Журавльов.

Під час зборів обговорювалось питання створення та діяльності комунального підприємства для обслуговування ставка. Як зазначали на зборах жителі Перемозького мікрорайону – це тривалий процес, який навряд зможе розв’язати всі проблеми. Крім того, це підприємство доведеться знову і знову фінансувати з бюджету, а громада в черговий раз буде відсторонена від управління своїми природними ресурсами.

Збори також проголосували щодо питання доручення депутату міськради В.Журавльову організації зустрічі з міським головою ініціативної групи. Ця зустріч на думку активу мікрорайону допоможе розв’язувати питання передачі ставка в управління громаді.

Нагадаємо, що раніше, майже 250 олександрійців Перемозького мікрорайону вирішили не чекати подарунка долі, а самому порядкувати на своїй землі. Громадська організація із назвою «Наша спільна перемога» очолювана захисником Донецького аеропорту, ветераном АТО, а нині захисником України на східному фронті, Олександром Мусулегою долучається до цієї справи. Маже четверть тисячі городян — в основному жителів мікрорайону стали активом «Нашої спільної перемоги».

Сьогодні у ставка є неофіційні керівники та отримувачі вигоди. У розмові з людьми, що мають бажання за допомогою громадської організації управляти ставком, постійно з’являється прізвище ексрадника Степана Цапюка, наразі депутата Олександрійської міської ради Володимира Дожджаника. «Офіційно відношення до ставка він не має, але він ними управляє», — говорить ветеран АТО та очільник ГО «Наша спільна перемога» О.Мусулега. Така «сіра зона» дозволяє говорити про різноманітні маніпуляції із власністю громади, аж до того часу, коли люди не почнуть порядкувати на своїй землі.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *