Нд. Лип 14th, 2024

Профільна постійна комісія Олександрійської міської ради розглянула і схвалила проєкт про відкликання секретаря Олександрійської міської ради Вікторії Косяк.

Засідання комісії відбулось у п’ятницю, 1 липня. Тут є повна відеоверсія засідання комісії.

Як повідомлялось на засіданні, проєкт щодо відкликання секретаря ради зареєстрував депутат міської ради Олександр Рушковський. Він повідомив про це вперше на засіданні комісії раніше, 17 червня. Відео із цього засідання нижче.

На засіданні комісії 17 червня депутати розглядали питання щодо необхідності внесення змін і доповнень до Регламенту Олександрійської міської ради. Зокрема, щодо необхідності врегулювати питання, пов’язані із оперативними рішеннями спрямованими на врегулювання питань під час воєнного та надзвичайного стану.

Депутати комісії з законності визнали необхідним внести зміни і доповнення у текст чинного Регламенту Олександрійської міської ради та Положення про постійні комісії міської ради, в яких передбачити реалізацію статей законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», а саме щодо деталізації процедур та механізмів взаємодії громадян, депутатів, виконавчих органів та органів міської ради.

Також комісія рекомендувала депутатам Олександрійської міської ради та виконавчим органам міської ради підготувати пропозиції щодо змін до Регламенту, Положення про постійні комісії міської ради, у тому числі щодо регулювання процедур під час воєнного стану та надзвичайного стану, проведення дистанційних засідань. Юридичному управлінню Олександрійської міської ради запропонували долучитися до підготовки проєкту рішення щодо змін до Регламенту Олександрійської міської ради та Положення про постійні комісії міської ради.

Детально ознайомитись із ходом засідання можна в опублікованому протоколі.

Мер і секретар ради продовжують ігнорувати Рекомендації комісії. комісія готується звернутися у поліцію або до суду, якщо не буде реагування

Депутати також розглянули питання, вже втретє, щодо ігнорування міським головою та співробітниками виконавчого комітету Рекомендації комісії з законності. Відповідно до закону відповіді на Рекомендації комісії є обов’язковими для усіх посадових осіб.

Під час засідання стало відомо, що в порушення всіх термінів, до комісії надійшла відповідь Олександрійського міського голови щодо Рекомендації комісії про неетичну поведінку заступника міського голови Юрія Шклярука. Історія пов’язана із тим, що заступник мера не забажав надавати інформацію депутатам як щодо діяльності влади з питання релокації підприємств так і щодо роботи комунального автотранспорту. Внаслідок скандалу, міська влада терміново випустила на рейс придбані раніше в Туреччині комунальні автобуси.

1 липня комісія із законності знову розглянула питання етичності поведінки заступники міського голови та виконання Рекомендацій комісії. Враховуючи ігнорування та несвоєчасне надання інформації, комісія зобов’язала голову комісії розглянути питання щодо звернення звернутися до правоохоронних органів, суду, щодо дій Олександрійського міського голови Сергій Кузьменка та секретаря Олександрійської міської ради Вікторії Косяк, які можуть розцінюватись як перешкоджання діяльності депутатів міської ради.

Премії в мерії опиняться під контролем?

Також постійна комісія з законності ухвалила рішення звернутися до депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку щодо дослідження доплат та винагород секретарю міської ради під час війни та відсутності її на робочому місці, перевірити та надати оцінку механізму преміювання посадовців та працівників міської ради.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *