Сб. Тра 18th, 2024

Нинішнє місто Олександрія, яке має коріння у козацькому поселенні Усиківці, завжди було форпостом української державності. Його засновники – не підкорились імперському наказу та неподалік розбудованого ними поселення, створили новий населений пункт у степових просторах. За часів української революції, Другої світової війни, часів відновлення державності у 90-их роках минулого століття, олександрійці захищали Україну та підтримували прагнення створити українську державність. Такий дороговказ і такі настрої панують і нині. Такими були тези представників “Олександрійського громадського простору “КУБ” Культура.Урбаністика.Бізнес” під час заходу, що відбувався в Олександрійському музейному центрі і був присвячений відзначенню Дня захисників і захисниць України у новому форматі.

Також представники громадського простору “КУБ” наголосили на необхідності розвитку у суспільстві поваги до захисників України, до тих, хто на всіх рівнях і всіма засобами захищає Незалежність та суверенітет багатонаціонального українського народу.

В заході взяли участь представники та очільник громадських організацій, що входять у ГС “КУБ”, представники Громадської ради при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради: ГО “Олександрійці”, Назар Доссена; ГО “Громадський контроль”, Олександр Могильний; ГО “Зелений світ”, Станіслав Сітніцький; ГО “Олександрійський центр розвитку спорту”, Юрій Коваль.

Олег Панібратенко, депутат Олександірйсьокї міської ради, голова ГС “Олександрійський громадський простір “КУБ”.Культура. урбаністика. Бізнес”

“Захід був дуже емоційним. У нас всіх таке відчуття через те, що ми зараз у стані війни. Олександірйіці загинули на фронті. Нацгвардійці вертолітного полку, що дислокується в Олександрії теж на захисті наших кордонів та мирного неба.

Волонтери і добровольці, що зараз у збройних сила України продовжують створювати міцний захист для України. Тому ми так і відносимось сьогодні до Дня захисників і захисниць України, як до народного свята, що стосується всіх, і кожного зокрема. Так це і має бути. І ми підтримуємо музей у тому, що такі заходи є відкритими, що вони проводяться для молоді, для школярів, але залучаються всі – ветерани, волонтери, військовослужбовці.

Дуже добре, що долучились до заходу вихованці гуртка «Основи журналістики», з якими у нас тісна співпраця. Це дуже творчі діти, як і їх наставник, Ольга Перемет. Сподіваюсь вони дізнались багато нового і важливого. І пропустили цю зустріч-діалог через своє серце і душу.

Це і є головна мета – підтримати патріотизм, розвивати кращі людські якості у душах дітей, нового покоління олександрійців”.

Віктор Голобородько, члена Національної спілки краєзнавців України, автор книги з історії міста “Олександрія. Історія Задніпров’я”, співзасновник ГС “КУБ”. Культура. Урбаністика. Бізнес”

“На мій погляд важливо, що захід проводився людьми, що мають системне історичне мислення. І дітям це важливо – передавати знання на високому рівні. Але водночас говорити з ними просто, доступною мовою, зрозумілими прикладами. Образи, що були представлені на цьому заході – це образи які просто сприймаються і усвідомлюються. Тому це 50% успіху. А ще половина – це діалоги і жива розмова, яка відбувалась під час заходу.

До речі дуже добре, що вперше працівники музею вирішили провести онлайн-трансляцію. Це додає не тільки користувачів для музейного центру ,але й дає можливості переглянути захід тим, хто за різних життєвих обставин не зміг побувати того вечора у музеї.

Носії історичної пам’яті – це учасники військових дій в АТО/ООС – найкращі свідки епохи. Їх прості, але водночас живі розповіді ставлять багато запитань перед нами. Як ми захищаємо рідну землю зараз? Як ми це будемо робити завтра? Чи все зробили ми і наші предки? Чи варто враховувати досвід минулих поколінь і що саме взяти з цього досвіду корисного? От саме цим і є цінним участь у заході свідків подій. І звісно треба наголошувати на історичних, правдивих фактах: місто і громада Усиківки – Олександрії завжди чинила опір завойовникам під різними прапорами та ідеологіями. І раніше, і тепер, і буде це робити і надалі. Бо ми невід’ємна частина української землі, українського народу, що складається із різних етносів і націй. Але об’єднані прагненням до свободи”.

Текст про захід на сторінці у Фейсбук Олександрійського міського музейного центру імені А.Ф. Худякової

14 жовтня – знаковий для українців день, концентрація свят якого без сумніву несе величезний заряд патріотичної енергії для всієї країни, адже поєднує у собі три історичних періоди визвольної боротьби нашої держави: розквіт козацтва, боротьбу повстанців УПА та бурхливе сьогодення – події АТО/ООС.

Що ж саме ми святкуємо 14 жовтня? Яка історія цих свят і у чому їх глибинна суть? Що таке національно-державна ідентичність війська? Якими є українські військові традиції та ким були сформовані? Ці питання обговорювали разом з гостями заходу – військовослужбовцями та ветеранами АТО/ООС, а також представниками громадської спілки «Олександрійський простір КУБ», інформаційного ресурсу «В об’єктиві», та вихованцями гуртка журналістів ЦДЮТ, – на інформаційно-просвітницькому заході «Сила нескорених» до Дня захисників і захисниць України, який відбувся у музейному центрі 13 жовтня. Яскравим довершенням заходу стала презентація чергової серії відео-некролога «Він загинув за Україну» власного проекту інформаційного ресурсу «В об’єктиві» про учасника АТО Олександра Козенка, який загинув 14 вересня 2014 р.

Відзначаючи День захисників і захисниць України, маємо сьогодні говорити про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й громадяни різних вікових чи соціальних груп та професій, у тому числі і волонтери, – всі ті, хто своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній та інформаційний захист держави.

https://www.facebook.com/groups/463480894286933

Текст про захід викладача Центру дитячої та юнацької творчості імені О. Шакала Ольги Перемет

Вихованці «Основ журналістики» відвідали змістовний захід

13 жовтня 2021 року вихованці гуртка «Основи журналістики» ЦДЮТ ім. О.Шакала (керівник Ольга ПЕРЕМЕТ) відвідали інформаційно-просвітницький захід «Сила нескорених», присвячений Дню захисників та захисниць України, який відбувся в Олександрійському музейному центрі ім. А.Ф. Худякової.

Цікаві факти про 14 жовтня розповіла завідувач відділу історії Людмила ШЕВЧЕНКО. До заходу долучилися військовослужбовці, військові медики, журналісти, представники волонтерського корпусу, громадські діячі, представники міської ради.

Євгенія НІКОЛАЄВА – місцева журналістка представила присутнім короткометражний фільм «Він загинув за Україну» про нашого земляка, талановитого та мужнього хлопця Олександра Козенка, якого, на жаль, вже не має серед нас.

Колектив вихованців гуртка щиро вітає всіх захисників та захисниць нашої Батьківщини зі святом. Бажаємо міцного здоров’я, витримки, підтримки від держави та суспільства і, нарешті, такого довгоочікуваного миру, за який ви платите дуже високу ціну.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *