Пт. Тра 17th, 2024

Туристичні локації міста Олександрії та найближчих до міста населених пунктів показали журналістам загальноукраїнських, місцевих та регіональних ЗМІ. Журналісти змогли побачити краєвиди колишнього Морозівського розрізу та маєтку Вимбергів (село Ясинуватка) Олександрійського району.

Маршрут престуру в Олександрії провели у вигляді туристичного маршруту представники громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура.Урбаністика.Бізнес». На спортивно-футбольному комплексі та у реконструйованому парку імені Шевченка, гостей з Києва, Кропивницького та міських журналістів зустрічав Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко. Престур проведено за підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка і редакції газети «Кіровоградська правда».

Що показали гостям з Києва?

Піший туристично-рекреаційний маршрут пройшов однією з найстаріших вулиць міста — Першотравневою, яка має історичну назву Поштова. Під час відвідин, гості змогли оглянути пожежну каланчу із старовинним годинником, познайомитись із історією єдиної сакральної споруди міста, що збережена з XIX століття — синагоги «Бешмедріс». Також гості дізнались про історію еклектичного будинку Штромберга (нині — лікувальний центр «Добродія») та найсакральнішого місця на території Олександрії місця де свого часу височіла найдавніша церква міста, збудована у стилі козацького бароко — Святомиколаївська. Гості відвідали «Будинок Піщевича» — антикафе та готель, що збудований свого часу видатним державним і земським діячем Семеном Піщевичем.

Прогулянка містом завершилась на Театральному сквері та оглядинами бюсту маршалу Петру Кошовому, будинку родини Чижевських та пам’ятників, присвячених подіям Другої Світової.

У міському Театрі гостям розповіли про історію трьох міських театрів та відродження театральної споруди міста сьогодні. Театр — перлина як культурного, так і історичного життя міста.

Журналісти отримали у подарунок кольорові брошури, що розповідають коротко про туристичні локації Олександрійської та Приютівської громади.

Коментарі про захід від представників «КУБу»

«Ми спробували зробити коротку, але змістовну екскурсію для гостей. Маємо зацікавити всіх Олександрією. Показати її туристичні об’єкти, розповісти про історію і сучасність міста, показати нашу гостинність і готовність до спілкування. Мені дуже цікаво було працювати для колег-журналістів. Вони допитливі і ставлять складні запитання. Але цим і цікаві такі екскурсії — своєю насиченістю і незвичайністю, змістовним наповненням. Сподіваємось що об’єктивні публікації про місто та його туристичні об’єкти допоможуть нам змінити імідж міста, показати привабливість подорожей і співпраці з Олександрією», — прокоментував подію член Національної спілки краєзнавців України, голова ГО «Сучасні громадські ініціативи» Віктор Голобородько.

«Такі зустрічі і поширення позитивної інформації про місто важливо і для розвитку туризму, і для розвитку бізнесу, ділових контактів із містами-партнерами, із людьми, які побачать наше бажання співпрацювати. Тому я вважаю, що це історія про розвиток можливостей громади, про стимулювання економіки, підтримки стартапів, що пов’язані із створенням нових взаємозв’язків. Але важливо поширювати і корисну та достовірну інформацію про місто. Про ті зміни, що відбуваються і про бажання відкрити місто для нових рішень», — вважає голова Громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура.Урбаністика.Бізнес» Олег Панібратенко.

Текст з офіційного сайту Олександрійської міської ради

olexrada.gov.ua

В Олександрії побували журналісти з Києва в рамках туристичного престуру

У рамках туристичного престуру Кіровоградщиною в Олександрію завітали київські журналісти із видання «Українська правда», «Фокус», «РБК-Україна», «Лівий берег», телеграм-каналу «Lowcost.ua» та представники Міністерства культури.

На меті зустрічі було познайомити гостей з Олександрією, її історією, туристичними, культурними та ландшафтними магнітами, аби популяризувати місто поза межами регіону.

Відпочатку на журналістів чекала екскурсія, яку провів краєзнавець, голова ГО «Сучасні громадські ініциативи», співзасновник громадського простору «КУБ» Віктор Голобородько. Гості оглянули найбільш яскраві місцеві локації: пожежну каланчу, синагогу, казначейство, будинки Штромберга, Піщевича, Чижевського, залишки Святомиколаївської церкви, Театральний сквер й Олександрійський театр.

Після цього відбулося знайомство з Будинком футболу, оновленим парком Шевченка та фонтанною площею. Із журналістами поспілкувався і міський голова Сергій Кузьменко, який зустрів їх біля спортивного комплексу. Очільник міста поспілкувався із гостями, розповів про оновлені об’єкти, проведені роботи і поділився планами на майбутнє.

«Олександрії є чим пишатися і вражати, тож сподіваюся, що це знайомство з містом не залишить вас байдужими і стане гарним приводом для співпраці», – сказав міський голова.

У свою чергу, відгуки представників столичних видань свідчили про те, що Олександрія справила враження цікавого туристичного об’єкта на мапі України.

Туристичний престур став можливим за підтримки Кіровоградської ОДА, редакції газети «Кіровоградська правда» та безпосередньо Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *