Пт. Тра 17th, 2024

Олександрійці вшанували пам’ять про тисячі жертв Холокосту. До пам’ятника жертвам масового знищення єврейської громади міста під час Другої світової війни у день скорботи, прийшли представники влади, громадськості та небайдужі до теми вшанування жертв терору націонал-соціалістичного Третього Рейху, олександрійці.
Захід відбувся 29 вересня біля пам’ятного знаку жертвам Холокосту в Олександрії, що розташований поблизу місці масового знищення жителів міста нацистами у 1941 році на розі вулиць Софіївської та Братської.

Захід присвячений 80-річчю масових розстрілів єврейського населення у найбільшому за масштабом злочині нацистів під час Другої світової в Україні – розстрілі єврейського населення в київському Бабиному Яру. Систематичне знищення євреїв відбувалося по всій окупованій території України. Окупація Олександрії нацистами тривала з 6 серпня 1941 року по 6 грудня 1943 року. І за цей час було знищено 2572 особи єврейського населення громади. Перші розстріли євреїв в нашому місті почалися вже у вересні. Тоді за один день в Олександрії було вбито 463 людини.
Голова єврейської громади Олександрії Олександр Пирогов розповів як відбувався страшний злочин проти людяності в Олександрії та закликав пам’ятати ці злочини, створити міцний духовний бар’єр для не повторення таких дій.

Фахівець Олександрійського міського музейного центру Людмила Шевченко розповідала присутнім вражаючі факти про трагічні події у Бабиному Яру.
Говорили про трагічні події та їх відлуння у сучасному світі, також й інші олександрійці, які переповіли спогади очевидців розстрілів єврейської громади в Олександрії.
У заході взяв участь депутат Олександрійської міської ради, голова громадської спілки “Олександрійський громадський простір “КУБ” Культура. Урбаністика. Бізнес” Олег Панібратенко.
До заходу, присвяченому 80-й річниці початку трагічних подій у Бабиному Яру, долучилася і олександрійські школярі. Як зазначалось учасниками заходу це важливо, адже сучасна молодь має знати правду про минуле, формувати власне об’єктивне бачення про трагічні події 1941 року.

Учасники заходу на знак пам’яті про загиблих у Бабиному Яру поклали квіти біля пам’ятного знаку розстріляним євреям під час фашистської окупації 1941-1943 років.
“29-30 вересня 1941 року у Києві був скоєний один із найтяжчих злочинів у Другій світовій війні. Тоді у Бабиному Яру розстріляно майже 34 тисяч євреїв. Ми маємо вшановувати пам’ять про цих людей як невинно знищених нелюдським, кривавим режимом нацистів. Важливо зберігати нитку пам’яті про минуле і вшановувати пам’ять про ці жертви. Ми живемо в іншому світі. Але загроза повернення ненависті, зла, ворожнечі на етнічному ґрунті як показує сьогодення, залишається актуальною. Ми живемо у дуже тісному світі. І Олександрія не так далеко від “гарячих точок”. Тому маємо створити міцний фундамент етнічної та культурної взаємодії та інтеграції між різними народами та етносами. Але пам’ятати, що нас об’єднує спільна держава і ми є український народ із великим різноманіттям етносів. Такий діалог має бути у Олександрії», – прокоментував подію Олег Панібратенко, депутат Олександрійської міської ради, голова громадської спілки “Олександрійський громадський простір “КУБ” Культура. Урбаністика. Бізнес”.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *