Сб. Тра 18th, 2024

Комісія з законності Олександрійської міської ради вперше оприлюднила рекомендацію Олександрійському міському голові щодо заступника мера з економічних питань Юрія Шклярука. Засідання комісії, що відбулось у п’ятницю, 3 червня, розглядало питання контролю діяльності виконавчих органів ради і, зокрема, скарги на порушення етичної поведінки заступником міського голови Юрієм Шкляруком під час спільного засідання депутатських комісій.

Повне відео засідання комісії дивіться тут.

Очільник комісії, депутат Олег Панібратенко повідомив, про надходження до постійної комісії відповіді Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка, щодо порушення заступником міського голови з питань виконавчих органів ради Шкляруком Ю.В. Відповідь міського голови, яка складена секретарем ради Вікторією Косяк, голова комісії оцінив як не коректну та не по суті звернення як його особисто, як депутата, так і щодо звернення комісії.

Фотокопія відповіді комісії та депутату

Крім того, як наголосив О.Панібратенко, відповідь і депутату, і комісії чомусь поєднанні в один документ, хоча суть звернення комісії та депутата відрізняються як за змістом, так і напрямком звернення. Сама суть відповіді — констатація наявності законодавчих актів, а не перевірка за вказаним фактом. За наявною у тексті відповіді інформацією, перевірка не проводилась, відповідні пояснення не були подані, а текст відповіді нагадує відписку.

Недослідженість теми підтвердила і секретар ради Вікторія Косяк, яка прямо вказала, що причетності до перевірки інформації не мала, а текст складено за результатами спілкування з Олександрійським міським головою Сергієм Кузьменком. Вона зняла відповідальність за відповідь та її текст, оскільки є лише «носієм відповідей».

Вікторія Косяк, секретар Олександрійської міської ради: «Виконавець є тим носієм відповідей які транслює той, хто підписав цей документ, на даний момент, це Сергій Анатолійович. Рівно те про що було обговорено, досліджено».

Водночас вона ж заявила, що питання не досліджувалось.

Вікторія Косяк, секретар Олександрійської міської ради: «Я не досліджувала. Ви звертались до міського голови».

Секретар ради водночас наполягала, що комісія дала емоційну оцінку.

Вікторія Косяк, секретар Олександрійської міської ради: «Я хотіла б вас убезпечити, читаючи ваш протокол ви тут написали визнати порушення заступником Шкляруком порушення присяги… Це можливо не те що не коректно, а можливо ваше емоційне. Ви рекомендували міському голові розглянути питання відповідності займаній посаді».

Контраргумент як голови комісії так і секретаря комісії полягав в тому, що комісія насправді дослідила всі події, склала відповідний акт, розглянула питання колегіально, за запрошенням всіх осіб, що були присутні на засіданні. Таким чином аргументи секретаря ради сприймаються як невідповідні дії, які не допомагають депутатам, як представникам виборців вирішувати проблемні питання громадян, а навпаки, створюються штучні перепони.

Що вирішила комісія?

У підсумку комісія прийняла рішення про необхідність оприлюднити позицію комісії із розгляду питання та ухвалила рекомендації Олександрійському міському голові.

У тексті протоколу комісії, який оприлюднено на офіційному сайті зазначено:

Розглянувши відповідь Олександрійського міського голови від 27.05.2022 № 21/7/01/1 на депутатський запит, комісія проаналізувала відповідну інформацію і дійшла висновку в необхідності оприлюднити на черговій сесії міської ради позицію комісії з питання порушення заступником міського голови Шкляруком Ю.В. етики посадовця органу місцевого самоврядування.

Текст відповідної інформації затвердити у наступній редакції:

“Постійна комісія з питань законності інформує депутатів Олександрійської міської ради щодо розгляду звернення депутата Ірини Ковальової про порушення норм етики службовця органу місцевого самоврядування заступником міського голови Юрієм Шкляруком. За результатом розгляду питання, Олександрійський міський голова надав відповідь. У цій відповіді, виконавцем якої є секретар Олександрійської міської ради Вікторія Косяк, не вказано про проведення документальної перевірки викладених комісією та депутатом, фактів.

Заступник Олександрійського міського голови Юрій Шклярук пояснень, як це зрозуміло з тексту відповіді, не надавав. Дві третини тексту відповіді є переліком витягу із законодавства, без посилань та дослідження порушених на думку комісії, норм закону та відповідного законодавчого акту. Тобто є типовою і безграмотною відпискою. Адже не зрозуміло з яких підстав секретар ради взагалі надає оцінку вчинку заступника міського голови. З яких підстав вона є виконавцем такої відповіді, оскільки до її компетенції фахова юридична оцінка дій чи бездіяльності посадовців виконавчої влади не входить. І вона не має відповідних спеціальних знань з цього питання, оскільки під час прийняття на посаду не проходила відповідні іспити на знання законодавства про місцеве самоврядування.

Некоректна відповідь лише підтверджує правильність позиції комісії. Комісія наполягає, що порушення етики службовця органу місцевого самоврядування заступником міського голови Юрієм Шкляруком мало місце. Це належним чином задокументовано та підтверджено.

Висновки з цього інциденту та реагування на нього має зробити міська влада в цілому, яка має поважати права депутатів, а чиновники всіх рівнів – сумлінно виконувати, як це і зазначено у присязі, свої посадові обов’язки, а не ухилятись від їх виконання.

Реагування на звернення громадян, запити і потреби людей реалізуються жителями громади через депутатів міської ради. І таке реагування має бути незаперечним законом для всіх посадовців, включно із заступником міського голови Юрієм Шкляруком”.

Рекомендація Олександрійському міському голові Кузьменку С.А.

Рекомендувати Олександрійському міському голові Кузьменку С.А.:

1. Взяти пояснення із заступника Олександрійського міського голови Шклярука Ю.В. щодо неетичної поведінки на спільному засіданні депутатських комісій 13.05.2022.

2. Надати для ознайомлення це пояснення комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту.

3. Відповідно до п. 11 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування», щодо результатів розгляду рекомендації про вжиті заходи комісію має бути повідомлено у строк 10 днів.

Як зазначено у законодавстві, що регулює діяльність депутатських комісії, відповідь на рекомендації постійних комісій є обов’язковою для всіх органів влади та посадових осіб. Крім того, саме комісія має встановлювати терміни надання відповіді на відповідну рекомендацію.

Як зазначили депутати-члени комісії з законності, інцидент показав недосконалість тексту Регламенту та інших регулюючих діяльність органів влади в Олександрії, документів і необхідності встановлення чітких правил і норм, процедур реагування виконавчих органів та посадових осіб на звернення депутатів, які в свою чергу обумовлені нагальними потребами виборців.

Під час засідання комісії, присутній з дорадчим голосом депутат міської ради Юрій Котов звернувся до комісії з проханням надати для ознайомлення копії документів, що стосуються неетичного вчинку заступника міського голови та реагування депутатської комісії, оскільки вони необхідні для роз’яснення ситуації виборцям. Як зазначив депутат, на цьому наполягають виборці, які цікавлять суттю проблеми та чому відбувся цей інцидент.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *