Нд. Лип 14th, 2024

25 лютого в Олександрії відбудеться одразу дві просвітницькі лекції щодо творчих та інтелектуальних здобутків Василя Сухомлинського, видатного українського педагога та вченого. Головна теза зустрічей  розкриття спадщини символом української педагогіки під кутом альтернативної освіти, яка спрямована на внутрішній світ людини, а не виключне здобуття математичної кількості знань. Лекції є відкритими та безкоштовними для відвідування.

«Я радий пропонувати початок нового сезону роботи Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» з одноденного візиту до нашого міста Віталія Хромця.

Це дуже цікавий дослідник, людина, що намагається сформувати новий рівень освіти в Україні. Він є експертом з питань вищої освіти, координатором ініціативної групи «Інакша освіта». Має науковий ступінь доктора філософії. Він обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України.

Звісно, це запрошення і його приїзд до міста став результатом особистої зустрічі та спілкування, підтримки відомих вже олександрійцям інтелектуалів ,які тримають зв’язок із Олександрією. Мова про засновника відомого в Україні інтелектуально-філософського проєкту Cowo.guru Андрія Мельника та його колег.

Пан Віталій відгукнувся на мою пропозицію і як депутата міської ради, і як очільника громадського простору, метою якого є розвиток і трансформація освіти, культури, інтелектуального середовища громади.

Маю згадати відомий вислів Василя Сухомлинського, який і я і команда «КУБУ2 цілком підтримує. Школа — не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей. Так вважав великий педагог. Маю додати, що на мій погляд, це саме стосується і дорослих людей. Адже ми намагаємось розвивати саме здібності людей, формувати патріотичну і водночас вільну і самодостатню людину. А не просто насичувати певною кількістю знань. А це — дуже складна задача. Це — завдання не на один рік і, можливо, не на одне покоління»,  — розповів про зустріч та її мету модератор та ініціатор зустрічі О.Панібратенко.

Де будуть говорити про Сухомлинського в Олександрії?

Перша лекція відбудеться на навчальній базі Олександрійського педагогічного фахового  коледжу імені В.О.Сухомлинського з його студентами та педагогічним колективом. «Василь Сухомлинський — недооцінений геній педагогічної науки та практики» Така одна з тез зустрічі, яку проведе експерт з питань вищої освіти, координатор ініціативної групи «Інакша освіта» доктор філософії, проректор з науково-педагогічної роботи Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури  Віталій Хромець.

Як зазначає ініціатор лекції, ідеї Сухомлинського випередили свій час, але його пропозиції стають в нагоді вже зараз, коли українці намагаються створити іншу, якісну та реальну. «живу» освіту, що додає нового імпульсу. І нового джерела для розвитку України. На лекції планується обговорити різні аспекти творчості Сухомлинського, зокрема те, як він розумів педагогічну культуру та чому педагогічний вплив на дитину має починатися з виховання.

Друга просвітницька лекція відбудеться на майданчику художньої галереї «ART.goodzik». ця лекція є відкритою для жителів міста без обмежень. Тема лекції — «Індивідуальний розвиток дорослої людини, та яким вимогам має відповідати освіта для дорослих». Лекція відбудеться за адресою вулиця Чижевского, 8 з 17.00-19.30.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *