Нд. Лип 14th, 2024

23 листопада 2021 року до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів почала діяти інформаційна виставка «Голодомор: нищення ідентичності». Виставка відкрилась у Олександрійському міському музейному центрі.

Виставка створена фахівцями Національного музею Голодомору-геноциду.

У відкритті виставки взяли участь представники громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес», зокрема голова ГС «КУБ», депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко, а також очільник міської ГО «Зелений світ» Станіслав Сітніцький.

Виставка складається з 22 постерів, які у лаконічній формі розповідають про потенціал української нації початку ХХ століття – окремі явища культури, науки, суспільного розвитку, побуту, економіки, які свідчать, що українці були готові до окремого державного розвитку; але ці надбання були повністю або частково втрачені через колективізацію та Голодомор 1932-1933 років.

«Я належу до покоління, яке знає про Голодомор тільки зі слів рідних, які пошепки чи по секрету переказували страшні речі. Спробував разом із колегою по громадській спілці, членом Національної спілки краєзнавців, Віктором Голобородьком дослідити питання геноциду та поховань загиблих під час голоду у рідному Новому Стародубі. Виявили багато нового і жахливого. Зокрема місця, де за переказами заховані діти, що гинули від голоду у 30-ті роки. Для мене ця тема мало досліджена. Нам про це не розповідали у школі. А інформація про ці злочини перед людством кривавого, тиранічного режиму, всіма способами приховувалась. Але я намагаюсь зрозуміти і пропустити через себе те, що таке є Голодомор і як ми маємо з цим жити і розуміти його наслідки.

Якщо ми проходимо через цей біль, через пізнання того, що ми вистояли, що ми змогли не розчинитись як нація, як спільнота людей із певними цінностями у цих кривавих жорнах, то маємо надію на майбутнє», — коментує подію Олег Панібратенко, голова ГС «КУБ».

Під час презентації вихованці хореографічного колективу «Авантюрин» продемонстрували своє емоційне бачення того, що це за трагедія.

Виставка експонуватиметься з 23 листопада по 23 грудня у ІІ корпусі музейного центру за адресою: вул. Перспективна, 14. Телефон для довідок, щоб домовитись про її перегляд чи уточнити інші організаційні питання: 0631873505.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *