Чт. Гру 7th, 2023

Олександрійський міський музейний центр отримав у подарунок від громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» (керівник О.Панібратенко) нові видання Національної спілки краєзнавців України. На зустрічі також створено робочу групу зі створення на базі цих видань курсу з «Історії рідного краю».

Презентовані декілька тижнів тому колективні фундаментальні праці тепер є у арсеналі музенийків:

підручник «Основи краєзнавства»;

підручник «Історичне краєзнавство. Як написати науково-дослідницьку роботу: запитання та відповіді»;

історіографічне видання голови Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку»;

збірником документів і матеріалів «Джерела духовності».

Ці видання безкоштовно передані музейникам завдяки співпраці громадської спілки «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» та Кіровоградської обласної організації НСКУ (керівник Олег Бабенко).

Під час зустрічі, видання презентував та розкрив зміст і цінність колективних праць для конкретного напрямку дослідницьких робіт музейникам, педагогам, творчому активу міста, депутатам міської ради, член Національної Спілки краєзнавців України, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова, автор видань з історії краю Віктор Голобородько.

Як зазначила на зустрічі директор Олександрійського міського музейного центру Тетяна Отченашко, презентовані видання допоможуть підвищити фаховий рівень музейних та педагогічних працівників, долучитися до сучасного пізнання краєзнавства через новітні дослідження кращих науковців України. А також допоможуть залучати активно молодь до якісних досліджень з історії краю.

Олег Панібратенко, очільник ГС «Олександрійський громадський простір «КУБ», депутат Олександрійської міської ради запевнив, що справа поширення знань про минуле краю, створення ідентичності свідомої, вільної людини — це важливий крок уперед щодо єднання громади. «Я вважаю, що для багатьох жителів міста і інших населених пунктів громади чимало інформації краєзнавців, дослідників історії громади —це як відкриття, як спроба дізнатись про те, що ніколи і ніхто не розповідав або через заборони і цензуру, або просто через незнання. Нове покоління олександрійської громади має право на справедливу оцінку минулого і на якісну оцінку його для формування свідомого майбутнього», — зазначив депутат міської ради.

Олександр Рушковський, депутат Олександрійської міської ради, волонтер АТО/ООС зазначив що ця справа, справа створення такого курсу є не тільки на часі, а мала бути реалізована ще раніше. «я на власні очі бачив що відбувається із людьми, які осліплені пропагандою, які не розуміють цінності свого міста, свого краю, своєї держави. І сприймали себе як частина якого світу, якогось, чужої ідентичності. І — до чого це призвело на Донбасі, як це зруйнувало Луганщину. Тому я не тільки підтримую цю ідею, але й пропонуватиму в черговий раз звернутись до виконавчих органів влади для підтримки цієї ідеї, для її матеріального закріплення та необхідної допомоги. Ми маємо створити міцний фундамент державності, закріпити не на словах, а у справах почуття гідності і патріотизму серед тих, хто створюватиме нову громад», — вважає О.Рушквоський.

Учасники зустрічі сформували робочу групу яка починає опрацювання наявних матеріалів для створення навчального курсу «Історія рідного краю». Його планується запровадити ближчим часом у класах середньої та старшої школи міста. Є попередні домовленості про інтеграцію краєзнавчих знань у навчальних планах закладів передвищої освіти, професійно-технічної освіти в громаді, а також для роботи із закладами, які пропонують освіту для дорослих. Обговорюється питання щодо опрацювання вчителями елементів з цього курсу для інтеграції їх у різні навчальні дисципліни.

Під час обговорення учасники дискусії запропонували створити курс, який мав би текстову та хрестоматійну частину. А сам підхід до складання курсу охоплював би проблему комплексно: історія, географія, біологічне та культурне різноманіття краю та інші складові.

У склад робочої групи ввійшли представники Олександрійського музейного центру, вчителі навчальних закладів міста, що співпрацюють із підрозділом Малої Академії Наук, депутати міської ради, краєзнавці-члени НСКУ.

На наступному зібранні члени робочої групи домовились розглянути попередньо структуру видання та спробувати здійснити розподіл по темам, залучити до створення колективної праці ширше коло дослідників з конкретної тематики. А за необхідності, долучити до створення курсу як консультантів, провідних фахівців з інших міст.

Створенню активу передувало два депутатських звернення та робота із управлінням освіти і перемовини із депутатами міської ради, профільними заступниками. Є попередні домовленості про надання 35 годин у річному навчальному циклі для вивчення «Історії рідного краю», як комплексної краєзнавчої дисципліни.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *