Вт. Тра 14th, 2024

Вплив думки оточуючих людей на життєвий вибір, нав‘язування думки чужої людини, нерозвиненість критичного мислення і поширеність стереотипів. А також тема цькування, хейту в онлайн-світі. Такими стали теми для обговорення учасників дискусії «Я проти». Захід був організований у рамках проєкту «Сила рівності» громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр» та відбувся в приміщенні будинку Чижевського, де наразі працює місцева бібілотека.

Активну участь у дискусії взяли представники Олександрійського громадського простору “КУБ” Культура.Урбаністика. Бізнес”. Станіслав Сітніцький, представник громадського простору КУБ, голова громадської організації “Зелений світ” активно долучився до дискусії та висловив свою точку зору з цього питання, поділився власним досвідом спротиву таким негативним явищам у інформаційному просторі та суспільстві. На думку С.Сітніцького, розвиток гендерно справедливого підходу до спілкування, розвиток критичного мислення та усвідомлене споживання інформації – це ключ до трансформацій у суспільстві.

“Звичка сприймати все з екрану на віру є у багатьох. Тобто люди навіть не замислюються наскільки це може бути правдою. Так само поширена проблема – зневажливе, стереотипне ставлення до гендеру, самовизначення людини. Всі ці явища – шлях до конфліктів. Я вважаю, що ми маємо бути відповідальними громадянами і людьми із новим баченням на наші відносини один з одним”, – прокоментував подію С.Сітніцький.

Голова ГС “КУБ” Олег Панібратенко вважає, що цей напрямок взаємодії є важливими і має бути зафіксованим не тільки обмеженим колом інтелектуалів, людей, що переймаються цими питаннями, але й широким загалом громади. “Звичка “ліпити ярлики”, обмежувати людину гендерно – визначеними колом обов’язків і можливостей – це минуле. А ми маємо рухатись вперед, створювати умови для розвитку особистості без звернення уваг на соціальний статус, гендер чи інші зовнішні ознаки. Саме тому олександрійська громада має позбутись шкідливих звичок гендерного тиску на особистість як у приватному спілкуванні, так і в суспільному житті. Це не може відбутись за мить, але це може і має відбутись. Такі заходи ми звісно підтримуємо і будемо і надалі розвивати відносини із прогресивним активом громади”.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *