Пт. Тра 17th, 2024

У рамках відзначення 30-річчя Незалежності України та реалізації екскурсійного міні-проєкту “Закоханість в гучних віках державну волю визначає” до Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, завітали на екскурсію небайдужі Кияни, об’єднані україноцентричним світоглядом та залюбленістю в історію України.

Ольга Вовк, начальник відділу давніх актів та Тетяна Соломко, начальник відділу забезпечення збереженості документів ознайомили гостей з перлинами фондового зібрання ЦДІАК України, відповіли на чисельні запитання гостей про склад і зміст фондів архіву, методику пошукової роботи тощо.

В рамках цього ж міні-проєкту архів залучає до відвідин та спілкування молодь. Разом з викладачем – професоркою, завідувачкою кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету доктором історичних наук Мариною Геннадіївною Палієнко до архіву пришли на екскурсію студенти 2 курсу освітньої програми “Архівістика та управління документацією” історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Тематичні питання до експозиційних документів переросли в лекцію-практикум усіх присутніх – висококваліфікованих фахівців ЦДІАК України, в особі завідувачки Відділу давніх актів Ольги Вовк, директора архіву Олега Бабенка, професорки Марини Палієнко і її студентів.

Питання походження документів, їх облікування, зберігання, реставрація, в яких напрямках гуманітарних наук мають місце досліджуються і т.п. – несли у вир дискусії екскурсантів і екскурсоводів. Глибоке спілкування фахівців і майбутніх фахівців оживляє надію про розвиток архівної справи з новими, креативними ідеями та їх втіленнями.

Марина Палієнко подарувала архіву свій доробок – монографію “Киевская старина” у громадському та науковому житті України (кінець ХІХ — початок ХХ ст.), яка є енциклопедичним виданням і стане в нагоді науковцям установи.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *