Пт. Гру 1st, 2023

Учням олександрійського Ліцею інформаційних технологій розповіли про унікальні локації, які є в місті Олександрії та про їх історію. Розповідь також торкнулась видатних особистостей краю, що досягли успіху в науці чи державній службі. Чергова екскурсія, що проводиться під егідою туристично-краєзнавчого проєкту «Мандрівка вулицею Башт до олександрійського театру» проведена для юних олександрійців, що навчаються у 9А і 9Б класах ЛІТу. Разом із допитливими юнаками та дівчатами дізнавались про цікавинки з історії Олександрії їх наставники і вчителі – Анна Олексин, вчитель англійської мови, Ольга Сливюк вчитель української мови і літератури, Ольга Ладисюк, вчитель історії Ліцею інформаційних технологій.


Учні ЛІТу пройшли традиційним вже маршрутом, але основна ідея цієї екскурсії була у спробі розкрити не тільки історичні цікавинки, але і показати історико-культурні локації через долі людей, які пов’язані із їх створенням. Мова йшла про славіста та філософа Дмитра Чижевського, двозіркового маршала Петра Кошового, губерніального старосту Херсонщини, голову Олександрійського повітового земського зібрання Семена Піщевича та інші особистості з історії міста.


Цього разу за погодженням з адміністрацією Палацу культури «Олександрійський театр», учні ЛІТу змогли побачити відреставрований інтер’єр однієї з найцікавіших архітектурних та історичних пам’яток Олександрії. Театр, який нині відновлено і він отримав друге дихання, мав в своїй історії три етапи становлення. Від дерев’яного театру Епштейна до комерційної будови Цивчинського та «електротеатру» початку XX століття, Чібісова. На олександрійській сцені виступали корифеї українського класичного театру з трупи Кропивницького і сам засновник театрального мистецтва нової доби в Україні – Кропивницький. Професійний театр працював в місті у 20-их роках минулого століття. Саме тут перші кроки у театральне мистецтво робив засновник українського драматичного театру, режисер, актор Гнат Юра.


Як повідомив директор ПК «Олександрійсьикй театр» Григорій Абажей, який показав під час екскурсії інтер’єри театру та розповів про цікаві подробиці з історії та сучасного життя театрального закладу міста, незабаром на олександрійській сцені знову зустрічатимуть Кропивницький академічний музично-драматичний театр.


На згадку про відвідини театру, учасники екскурсії сфотографувались на сцені театрального закладу міста.
Наразі є ідея відпрацювати декілька проєктів із взаємодії з учнями ЛІТу, зокрема щодо перекладу текстів туристичних маршрутів та залучення дітей до цікавих культурних і навчальних проектів з дослідження минулого краю.


«Ми намагались показати минуле Олександрії через діалог у часовому та історичному вимірі, через порівняння та образи, які наближають столітню та двохсотлітню історію локацій до сьогоднішнього дня, до 2021 року. Важливо бачити відгук, спілкуватись із дітьми, яким це цікаво, які можуть долучитись до тих, хто бачить сенси у таких зустрічах. Саме через цей діалог ми намагаємось вибудувати місток до душі молодої людини, розкрити їм цінність рідної землі, показати глибину історії рідного міста, вулиці по якій вони щодня ходять до школи, що насичені історією», – прокоментував оновлення туристично-краєзнавчого маршруту його автор, член Національної спілки краєзнавців України, співзасновник «Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» Віктор Голобородько.


Нагадаємо, дієві туристично-краєзнавчі маршрути засновані за ініціативи активу «Олександрійського громадського простору «КУБ» (керівник громадської спілки «КУБ», депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко), ГО «Сучасні громадські ініціативи» (керівник Віктор Голобородько), ГО «Олександрійці» (керівник Назар Доссена), ГО «Зелений світ» (керівник Станіслав Сітніцький). Інформаційна підтримка проєкт – інформаційне агентство «Новий громадянин».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *