Нд. Лип 14th, 2024

Ми – за професіоналізм, постійний розвиток і навчання. Ми пропонуємо нашим користувачам створення якісного контенту: замітки, аналітичні звіти та тактичні спостереження, тренінги і розслідування.

Ми – за критичне мислення та водночас за яскраві образи і точність текстів. Ми за те, щоб журналістика трансформувалась, змінювалась і вдосконалювалась. Але ми вважаємо найважливішим для всіх нас відповідальність перед користувачем: за зміст, якість, звук, зображення, збалансованість. Ми – за чесну, «повільну» журналістику, яка має право на критичний погляд, що спирається на експертну думку та максимально уникає свідомих і несвідомих маніпуляцій іншими людьми.

Спираючись на досвід та рекомендації одного з взірцевих на нашу думку ЗМІ – громадського мовника Великобританії – BBC, ми декларуємо таку редакційну політику ІА «Новий громадянин».

Достовірність і точність

Ми прагнемо бути максимально точними і достовірно висвітлювати події. Наша точність у контенті має пріоритет у порівнянні із швидкістю передачі інформації. Ми певні, що критична оцінка офіційних джерел теж має бути складовою частиною нашої редакційної політики, оскільки політики та їх представники неодноразово демонстрували зацікавленість у маніпуляціях за допомогою журналістів. Саме тому ми обираємо шлях критичного осмислення інформації та перевірки її мінімум через два джерела. Швидкість передачі інформації дозволяє нам подати скорочену версію новини про подію ,але не подавати її без перевірки, аналізу змісту та конкретизації. Особливо це стосується чутливих тем, які є гострими для всього суспільства, викликають жваве обговорення і можуть стати початком широкої дискусії.

Мова новин чи інших повідомлень ,створеного нами контенту у будь-якій формі має бути максимально простою, доступною. Терміни, які можуть бути незрозумілими, мають пояснюватись. Водночас ми зважуємо необхідність завантаження такими поясненнями тексту і коригуємо цей рівень науковості та популярності, враховуючи потреби аудиторії.

Ми маємо уникати припущень, що не гуртуються на мінімальній фактичній основі. Випуск контенту, що має критичний, гостросоціальний характер, є результатом розслідувань, має будуватись на ретельній перевірці, а припущення мають бути обґрунтованими, мати логічну побудову та не спиратись на емоції і скандальність.

Баланс думок

Ми створюємо передумови, щоб наш продукт був максимально наближеним до стандарту, який журналісти називають «баланс думок». Водночас ми прости маніпуляцій у цьому питанні і тому не можемо вважати балансом думок висловлення позиції злочинця, який скоїв кримінальний злочин, пов’язаний із насильством чи іншими проявами. Виправдання злочинця за допомогою ЗМІ є невиправданими зловживанням свободою слова.

Водночас суспільна дискусія має бути широкою, тому ми залучаємо до неї експертів ,що нашу думку є людьми, які варті довіри та мають відповідну репутацію спеціалістів у певній галузі. «Багатопрофільні експерти» не можуть бути залучення до створення нами контенту.

Ми маємо гарантувати нашому користувачеві об’єктивність і безсторонність у висвітленні події чи факту, дослідженні. Де є необхідність і де це є доречним, ми можемо надавати судження, але ніколи не підтримувати окрему думку щодо суперечливих питань публічної політики, або щодо інших напрямків діяльності.

Редакційна чесність і незалежність, комерційний контент

Вся продукція агентства що стосується новин має беззаперечну особливість: це є інформаційною продукцією, що не залежить від інтересів держави і політичних партій, бізнесу та конкретних осіб. Користувачі можуть мати повну впевненість у тому, що на наші рішення, тексти чи редакційну політику вцілому у питанні новинного контенту не впливають завдяки політичному чи комерційному тиску або через будь-які особисті інтереси.

Якщо ми створюємо продукцію, що є комерційною, яка створюється на замовлення з комерційною метою, ми завжди зазначаємо джерело тих, хто фінансує продукт. Однак ми не гарантуємо нашим замовникам, що текст який буде створено, матиме виключно лояльний зміст та буде викривленням реальності. Ми базуємо всі наші продукти на гарантії неупередженості та якості інформації. В іншому разі ми не підписуємо договори та не виконуємо комерційні замовлення.

Суспільно значущі події та експерти

Ми прагнемо висвітлювати суспільно значущі події. Ми прагнемо дійти до суті і мати розуміння у тому, що відбулось і які є причини цього явища. Для цього ми спираємось на думку експертів, дослідників, людей із великими досвідом та позитивною репутацією. Ми прагнемо почути точку зору представників влади та поінформувати їх про проблему чи явище, якщо у цьому є потреба. Якщо така відповідь чи коментар надходить пізніше, ми все одно оприлюднюємо його ,якщо зміст такого тексту чи іншого контенту та прийнятним та не суперечить вимогам закону.

Справедливість

Результати нашої роботи ґрунтуються на справедливості, відкритості і прямоті. До учасників програм потрібно ставитися справедливо і з повагою.

Недоторканність приватного життя

Ми поважаємо недоторканність приватного життя і не порушуємо його за виключенням, якщо це є суспільно важлива інформація і вона може вплинути на важливі рішення, або ця інформація є потрібною для усвідомлення її суспільством. Поведінка в побуті, стиль життя, приватні і неофіційні розмови не можуть бути надбанням громадськості, якщо тільки в них немає чіткої суспільної зацікавленості.

Завдання шкоди і образи

Ми не маємо на меті завдати шкоди ні репутації ,ні бізнесу осіб чи представників влади, бізнесу, громадянського суспільства. Водночас ми прагнемо віддзеркалити світ таким як він є, не створюючи уявного і спотвореного погляду, навіть із «благородною» метою. Саме тому, охоплюючи досвід, ми врівноважуємо своє право на передачу і публікацію нової і суперечливої інформації зі своєю відповідальністю стосовно захисту вразливих людей. Водночас ми не є моральними цензорами, не маємо права моралізаторства щодо конкретних груп чи осіб. Ми можемо і маємо викривати вади суспільства чи осіб та показувати їх, якщо це має суспільну необхідність. Але це має бути збалансована і врівноважена інформація.

Діти і інші вразливі групи

Ми завжди прогнитимемо до збереження благополуччя дітей та інших вразливих груп, які беруть участь у наших матеріалах. Ми розуміємо особливу чутливість цієї категорії користувачів і тому діємо з максимальною обережністю, в тому числі під час висвітлення події, пов’язаних із кримінальними подіями.

Відповідальність

Ми відповідальні перед своєю аудиторією і поводитимемося з нею справедливо й відверто. Постійна довіра до нашого контенту є найважливішою складовою нашої діяльності. Ми визнаємо свої помилки, якщо вони трапляються і прагнемо вчитись на них, зменшуючи їх до нуля, водночас розуміючи, що відсутність помилок та їх виправлення може свідчити лише про регрес організації, а не її розвиток.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *