Сб. Тра 18th, 2024

Туристично-рекреаційний маршрут «Енергетичні місця Олександрії — Березівки — Приютівки» та інші туристичні маршрути, запропоновані громадським просторам «КУБ» вже досягли межі у 150 учасників. Це – новий рубіж, який доводить популярність маршрутів та бажання жителів міста і інших громад долучатись до дослідження історії краю, пізнавати його з нових позицій – критичного світогляду та емоційної оцінки.

Учасники туру, які подолали 25-кілометровий маршрут, складалась із людей, що цікавляться культурою, наукою, журналістикою, економікою.

«Ця група була дуже згуртована та дисциплінована і головне – її учасники ставили питання, намагались відкрити для себе щось цікаве про об’єкти маршруту за межами загальної канви розповіді. Власне кожна наша екскурсія – це робота із різними людьми, різними світоглядами, різним рівнем підготовки. Тому ми намагаємось віддати найбільшу кількість знань всім учасникам узгоджуючи завантаженість, насиченість екскурсії з рівнем підготовки, рівнем зацікавленості в емоційній, рекреаційній чи інформаційній складовій маршруту.

Наша головна мета не зробити з кожного учасника майбутнього екскурсовода чи автора книги з історії Олександрії. Наша головна мета – нове сприйняття звичних їм із щоденного побуту, пам’яток минулого, будинків, вулиць, площ, образів героїв і антигероїв. Шаблони, які надягнуті були на життя і біографію видатних олександрійців – маршала Кошового чи філософа Дмитра Чижевського – це зажди намагання спрощувати їх внесок у життя громади та розвиток країни в цілому. Ми ж навпаки подаємо всі сторони життя, розкриваємо минуле з різних точок зору. Саме тому, на мій погляд, екскурсії зацікавлюють людей, бо тут є простір для мислення, емоційного прийняття, власних співпереживань», – коментує Віктор Голобородько, член Національної спілки краєзнавців України, співзасновник «Олександрійського громадського простору «КУБ».

Всі учасники отримали вперше свідоцтво-пам’ятку про проходження маршруту. Це свідоцтво не лише згадка про емоції, але й перепустка на заходи, які організовує громадський простір.
Кожному учаснику – фірмові смаколики із зображенням пожежної башти та міського театру.

Чимало часу вдалось приділити у цьому маршруті відвідинам двох святинь громад Олександрійського району – березівського храму Йосипа Обручника, що має у своїй історії майже 300 років діяльності та сучасній церкві Узорішительниці Анастасії та Феодора Пергійського, спорудженій 2004 року за меценатством Почесного громадянина міста Олександрії Юрія Кравченка.
Зустріч із мистецтвом словацьких художників, оглядини унікального вітража, створеного українськими митцями – все це у Палаці урочистих подій.

І звісно – фото на пам’ять у великій залі Олександрійського театру – найцікавішого, дивовижного за красою об’єкту сучасної Олександрії.
Завершено тур у приємній прохолоді ландшафтного парку Приютівки на березі Войнівського водосховища. Там учасники туру дізнались про локації, які нагадують про класичну Італію, Грецію та інші образи, що йдуть до нас з глибини тисячоліть та матеріалізовані у ландшафтному парку за десяток кілометрів від Олександрії.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *