Сб. Тра 18th, 2024
ВПО Олександрія

Представники одразу декількох найпотужніших громадських організацій внутрішньопереміщених осіб, збирають “круглий стіл” в Олександрії. На ньому громадська організація «Центр громадської активності «Перемога» звітуватиме за 5 років своєї діяльності в місті Олександрії. Представники громадських організацій, що опікуються проблемами внутрішньопереміщених собі зі Світловодська та Кропивницького розкажуть про досвід інтеграції ВПО в громади Кіровоградщини.

Захід відбудеться в офісі “Олександрійського громадського простору “КУБ” Культура. Урбаністика. Бізнес” (проспект Соборний 51/1, кімната 5).

Участь у круглому столі візьмуть представники влади, громадськості, журналісти.

За результатом роботи круглого столу планується запропонувати резолюцію, в якій викласти три основні пропозиції активу ВПО до місцевої влади, які допоможуть у розв’язання поточних проблем внутрішньопереміщених осіб.

До участі запрошуються представники ЗМІ.

Акредитація за телефоном: +380977636918

Учасники круглого столу

 • Начальник відділу інвестицій та інновацій управління економіки міської ради – Юлія Бакликова;
 • Начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради – Олена Назаренко;
 • Голова громадської організації «Центр громадської активності «Перемога» – Валентина Чугуєвець;
 • Голова ГО «Об’єднання переселенців КВІТЕНЬ-2014» місто Кропивницький – Анна Маккада;
 • Голова ГО «Майбутнє без меж» місто Світловодськ – Анна Курусь;
 • Депутати Олександрійської міської ради.

Програма проведення круглого столу

 • Представлення учасників. Анонс зустрічі. Презентація роботи ГО «Центр громадської активності «Перемога» за 5 років діяльності – Чугуєвець В.
 • Допомога переселенцям в м. Кропивницький – Маккада А.
 • Інтеграція переселенців Світловодська до громади – Курусь А.
 • Реалізація державних програм на території міської громади у вирішенні проблем ВПО – О. Назаренко
 • Шляхи вирішення житлових проблем ВПО в Олександрії на 2021-2023 рр. – Ю. Бакликова;
 • Про співпрацю та інформаційну підтримку ВПО на майданчику ГС «Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» – Голобородько В., Панібратенко О.
 • Підведення підсумків круглого столу. Затвердження тексту резолюції круглого столу – Чугуєвець В.

Інформація до круглого столу «Переселенці з Донбасу – для Олександрії

Громадська організація «Центр громадської активності «Перемога» 18 червня 2021 року проводить круглий стіл присвячений Всесвітньому дню біженців, що відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/55/76.

20 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день біженців. У цей день, затверджений Генеральною асамблеєю ООН у 2001 році, урядові та неурядові організації у всьому світі висловлюють підтримку мужності і витримці біженців та переселенців у всьому світі, акцентують увагу громадськості до їх проблем та нагадують про те, що ці люди, як ніхто інший потребують допомоги і захисту. За останніми даними УВКБ ООН понад 80 млн. людей були змушені залишити свій дім у пошуках безпечного притулку, тікаючи від війн, переслідувань або насильства.

У 2014 році через агресію Росії на Сході України понад 1,5 млн жителів Донбасу були змушені покинути свої домівки і стали переселенцями, змушено переміщеними особами. Зараз таких переселенців в Олександрії налічується понад 1000 людей, по Кіровоградській області – 6547.

Під час засідання круглого столу ми плануємо прозвітувати про п’ятирічний досвід роботи організації з вирішення питань, пов’язаних з внутрішньо переміщеними особами, що проживають в місті Олександрії. До заходу плануємо долучити представників інших громад області, що опікуються питаннями ВПО, а саме з міста Кропивницького та Світловодська.

Ми запрошуємо долучитись до заходу з обговорення поточних проблем внутрішньопереміщених осіб представників влади, громадськості та інших зацікавлених осіб. Захід матиме на меті висвітлити питання інтеграції в соціальні та економічні процеси міста ВПО і їх внеску в життя громади.

Просимо долучитись до висвітлення заходу ЗМІ міста.

Проект резолюції за підсумками роботи круглого столу «Переселенці з Донбасу – для Олександрії

1. Запропонувати Олександрійській міській раді створити робочу групу з питань внутрішньопереміщених осіб (ВПО) у складі представників виконавчої влади, депутатів ради, керівників (спеціалістів) виконавчих органів, представників громадських організацій, що опікуються питаннями ВПО. Запропонувати включити у перелік невідкладних завдань робочої групи, створення механізму постановки на облік для отримання тимчасового житла.

2. Запропонувати робочій групі за підтримки і дієвої участі міської ради, Олександрійського міського голови взяти участь міській раді розробити бюджетну програму допомоги ВПО.

3. Створити на майданчику Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» інформаційно-консультаційний пункт для ВПО з визначеним графіком роботи.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *