Вт. Тра 14th, 2024

Олександрійці ознайомилися з програмою духовно-патріотичного виховання, яку презентував член Олександрійської громадської організації «Наша спільна Перемога» Дмитро Атасов. Захід відбувся 16 вересня у приміщенні громадського простору «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес». На зустрічі зібралися місцеві активісти, підприємці, депутати, представники Православної церкви України та інші члени громади, які теж зацікавлені темою духовно-патріотичного виховання українців.

Дмитро Атасов має досвід викладання духовно-патріотичної етики у школах Олександрії. Діяльність у цьому напрямку він розпочав до карантину, але з переходом шкіл на онлайн навчання був змушений поставити свою роботу на паузу. Програма, яку представив містянам Дмитро Атасов, є його особистим баченням духовно-патріотичного виховання. Основна мета цієї програми – прищепити любов до України. Дмитро Атасов вважає, що від того, наскільки ми любимо нашу Батьківщину, залежить те, що в ній переважатиме – добро чи зло. Саме тому, на думку активіста, в теперішні страшні часи, які наразі переживає Україна, духовно-патріотичне виховання є дуже важливим.

За основу своєї програми Дмитро Атасов взяв козацьку педагогіку, започатковану ще декілька століть тому гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним. Також у розробці програми Дмитро опирався на вчення філософа Григорія Сковороди та відомих педагогів, таких як Василь Сухомлинський та Костянтин Ушинський. Деякі принципи програми, представленої на заході, базуються на Біблійних заповідях та настановах.

«Одним з основних джерел, яким я надихаюся, є Біблія, адже там говориться не про правила, а про принципи. На цих принципах і будуються правила, за якими живе людина в цьому світі. По суті вся ця програма духовно-патріотичного виховання є принципами, а не правилами, на яких потім будується все інше. Якщо ми ці принципи викладемо в навчальних закладах, то тоді ми зможемо правильно викласти і історію України, і краєзнавство, і інші дисципліни»,– пояснив Дмитро Атасов. Він також зауважив, що хоча біблійні, християнські цінності і стали однією з основних складових фундаменту програми, жодної пропаганди якоїсь концесії та вузького погляду на життєві орієнтири в ній немає. Дмитро також додав, що зараз він шукає однодумців, які б допомогли йому продовжити свою справу. З необхідністю розвивати та вкорінювати любов до Батьківщини через реалізацію такої програми-діалогу у дітей, погодилися й інші учасники заходу, які схвалили запропоновану Дмитром Атасовим програму. А також пропонували підняти питання її запровадження у навчальних закладах у роботі із дітьми та молоддю.

«Дуже важливо, щоб суспільство підіймало цю тему. Якщо питання духовно-патріотичного виховання буде підняте і ми його будемо лобіювати в міській раді, то я думаю, влада зможе для цього виділити кошти, щоб таким чином стимулювати розвиток українського в українцях», – зазначив депутат міської ради Олександр Рушковський.

Голова ГС «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес», депутат міської ради Олег Панібратенко зазначив, що цей захід, на якому олександрієць Дмитро Атасов ділився своїм поглядом на духовно-патріотичне виховання українців, є початком нового етапу роботи у питанні розвитку громадської активності.

«Ми започатковуємо в нашому просторі такий діалоговий майданчик для малих груп, де будуть обговорюватися актуальні питання держави, громади, де люди, які мають фах у певних галузях, зможуть доносити свою думку на таких малих зібраннях, ділитися своїми знаннями, переконаннями, життєвим досвідом та знаходити однодумців. Дмитро Атасов став першовідкривачем, який прийшов у «КУБ», щоб поділитися тим, як він відкриває в собі українськість через духовно-патріотичне виховання і щоб далі ділитися цим досвідом із зацікавленими структурами міста», – пояснив Олег Панібратенко.

Захід, на якому було представлено програму духовно-патріотичного виховання Дмитра Атасова, було проведено за підтримки ГО «Наша спільна Перемога» та ресурсної підтримки ГС «КУБ. Культура. Урбаністика. Бізнес».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *