Ср. Тра 15th, 2024

Внутрішньо переміщені особи з Луганської та Донецької області, а також з міста Харків, відвідали традиційну рекреаційну і пізнавальну екскурсію Олександрією. Чергова зустріч із гостями які знайшли прихисток від бомбардувань, геноциду та жахіть війни Росії з Україною, яка зараз розгорнулась на теренах сходу та півдня України відбулась по раніше спланованому маршруту, але як завжди мала свою родзинку. Наприклад, у будинку футболу ми змогли відвідати роздягальню футболістів ФК «Олександрія», а також учасники дізнались де саме проголошував свою квазіреспубліку отаман Григор’єв.

Екскурсії відбуваються за підтримки Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка, Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Ініціатива та інформаційна і технічна реалізація заходу – ГС «Громадський простір «КУБ», інформаційного агентства «Новий Громадянин», футбольного клубу «Олександрія», Палацу культури «Олександрійський театр».

Коментар автора екскурсії, члена Національної спілки краєзнавців України, лауреата премії імені В.Ястребова, Віктора Голобородька

«Ми проводимо такі мультикультурні екскурсії не з метою навчити історії Олександрії. У нас не видають диплом зі знань про Олександрію та її минуле і сьогодення. Це — емоційний і відкритий погляд на місто та людей, що створили у степовому краї, на межі леза і шаблі — велике «ренесансне місто».

На злитті двох степових річок побудована Олександрія, що і нині зберігає ці особливості, за схемами будівничих епохи Відродження, найхарактернішого для європейської культури, стилю. А будинки в місті часів розвитку імперії та становлення могутності міста, несуть колорит еклектики і модерну. Тобто стилів та смаків, що повертають нас до єднання природи та людини, пошуків сили у стихіях, що мають більшу силу та міць, ніж проста людська натура.

Олександрію ми розкриваємо як центр степової цивілізації, наповнену театральним мистецтвом, філософією, високим і популярним, політичним і побутовим. А ще, ми намагаємось показати місто як територію пізнання, територію гостинності і щирості. Це все віддзеркалено у наших архітектурних шедеврах, у образах людей, про які розповідаємо, у відкритості і емоційності всіх, хто допомагає нам створювати екскурсії. І без допомоги яких, ми не тільки не впорались би, але і не змогли б розкрити місто так широко, панорамно і яскраво».

Коментар голови ГС «Олександрійський громадський простір «КУБ» Культура.Урбаністика. Бізнес», депутата Олександрійської міської ради Олега Панібратенка

«Наша мета залучити людей до діалогу, до пізнання міста як середовища комфортного, орієнтованого на європейський напрямок розвитку. Звісно ми залучаємо до цієї роботи і щиро вдячні за допомогу і краєзнавцям, і співробітникам культури і всім, хто за тих чи інших обставин, готовий допомагати і розвивати місто, створювати тут територію, де зароджують зв’язки, нові комерційні та культурні проєкти. А ще ми хочемо, щоб люди трохи переключили себе і свої відчуття. Змогли побачити образ мирного і готового до створення нового, міста.

Ми хотіли б, щоб наші тимчасові переселенці, щоб люди, яких війна змусила шукати прихистку в Олександрії зрозуміли, що Олександрія — це місце де можна працювати, створювати щось цікаве і жити. Відчувати себе українцем, відчувати себе повноцінним громадянином нашої держави».

Нагадаємо, що екскурсійний маршрут розроблено та сплановано за спеціальним маршрутом. Маршрут «Олександрія: козацький фронтир-імперське місто-центр громади Незалежної України». Це — поєднання краєзнавства, історії культури та мистецтва, архітектури та історії громади. Мульти-історико-культурний маршрут є спробою за годину-півтори, дає зрозуміти її учасникам, що таке Олександрія, її історія, культура та «громадська душа» міської громади.

Мета екскурсій — підтримати олександрійців та внутрішньо-переміщених осіб під час продовження війни Росії проти України 2014-2022 року і сформувати цілісне уявлення про історію та сьогодення Усиківки-Бечії-Олександрії. Маршрут є пішою екскурсією та охоплює найвидатніші пам’ятки мікрорайону «Старе Місто» в Олександрії, відновлений Олександрійський Театр та футбольний стадіон і «Будинок Футболу» ФК «Олександрія».

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *