Пт. Гру 8th, 2023

Голова Олександрійського громадського простору «КУБ.Культура. Урбаністика. Бізнес» Олег Панібратенко взяв участь у заході, який відбувся в рамках Програми оцінки потенціалу конфліктів у місті Пирятин Полтавської області. Цю програму реалізовує київська ГО Центр безпекових досліджень «СЕНСС» (Center for Security Studies CENSS) у межах шведсько-українського проєкту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» (за фінансової підтримки Швеції). #СЕНСС разом зі своїми партнерами співпрацюють з територіальними громадами, щоб допомагати місцевій владі виявляти та вирішувати ситуації напруження і конфлікти у їхніх містах.

На заході у м. Пирятин були присутні представники органів місцевого самоврядування, які задіяні в таких сферах життєдіяльності, як медицина, освіта, безпека та ін. Щоб краще розібратися у проблемах громади, організатори запросили експертів з різних галузей. Як партнер #СЕНСС на Полтавщині та місцевий експерт з координації діяльності громадських організацій на заходи у Пирятин був запрошений голова ГП «КУБ.Культура. Урбаністика. Бізнес» Олег Панібратенко.

«У Пирятині ми досліджували такі питання, як медицина, безпека, освіта, громадський транспорт, земля, екологія, а також питання комунікації влади з населенням, як одне з важливих елементів взаємодії з жителями громади. У питанні безпеки акцентувалася увага на домашньому насильстві. Ми говорили про те, що зараз випадки насильства трапляються не лише між чоловіками і жінками, а й по відношенню до людей похилого віку з боку їхніх дітей. У сфері медицини обговорювалося нерозуміння людьми (особливо молоддю) різниці між первинною, екстреною та невідкладною медициною. Окремо ми звертали увагу на питання безоплатного виділення землі, які має право отримати кожен громадянин: які виникають у цьому процесі труднощі та як можна з ними справлятися. Коли йшла мова про освіту, то говорили про складнощі дистанційного навчання та яким чином знімати напругу, що виникає між батьками і вчителями під час цього процесу. Також звертали увагу на те, як правильно мотивувати дітей та як працювати з вигоранням вчителів, яке часто зустрічається. Таким чином експерти СЕНСС “заходили” в кожну систему, досліджували проблему, вивчали її і потім спільними зусиллями з міською радою розробляли відповідну рецептуру для того, щоб знаючи вразливі місця, ефективно усувати їх таким чином, щоб це влаштовувало всі сторони», – розповів про захід у Пирятині Олег Панібратенко.

Очільник ГП «КУБ.Культура. Урбаністика. Бізнес» також додав, що під час цієї зустрічі у місті Пирятин він не тільки поділився з іншими учасниками власними знаннями як експерт, а й для себе отримав цікавий досвід.

«Об’єднані громади – це нова історія в українській політиці і в державоутворенні, це нові громадські інститути. Дуже цікаво залучаючи такі ресурси, таких спеціалістів, як експерти Центру безпекових досліджень «СЕНСС», адже вони дають можливість усім об’єктивно подивитися на себе і навчитися в групі вирішувати та ухвалювати спільні рішення, за які потім всі учасники несуть ефективну відповідальність. І це дуже добре, адже вони відчувають себе частиною цього рішення, учасниками важливого процесу розвитку громади», – зазначив Олег Панібратенко.

Цьогоріч Центр безпекових досліджень «СЕНСС» в рамках реалізації Програми оцінки потенціалу конфліктів проводить подібні заходи в 5 містах України.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *